Kandidát na sólo roku? Connor McDavid zesměšnil tři obránce

Jako by ani nebyl z tohoto světa, Kanaďan Connor McDavid vystřihl další sólovou akci, která bude highlightem hokejové sezóny NHL. Obešel tři obránce, překonal gólmana a poslal utkání Edmontonu s Winnipegem do prodloužení.

Běžela 55. minuta a Oilers prohrávali 0:1, McDavid se tak vrhl do akce. Na vlastní modré sebral puk a plnou rychlostí se vrhl do soupeřova území, kličkou se protáhl mezi třemi obránci a bekhendem zavěsil puk nad Hellebuyckovo rameno. Gólman Winnipegu zůstal jen nevěřícně stát s napřaženou vyrážečkou. Těžko situaci popisovat, video dokonalé akce najdete v náhledu pod titulkem článku.

McDavid srovnal na 1:1 a utkání se později protáhlo až k samostatným nájezdům. Tam nejproduktivnější hráč minulé sezóny zazářil znovu a společně s Turrisem dvěma proměněnými nájezdy rozhodli o vítězství Edmontonu.

Connor McDavid je aktuálně v tabulce produktivity na druhém místě. S 30 kanadskými body (11+19) ztrácí na svého spoluhráče Leona Draisaitla tři body.