Djokovič si finále Turnaje mistrů nezahraje, druhým finalistou je Zverev

Novak Djokovič na Turnaji mistrů prohrál v semifinále a končí. Zdroj: Profimedia.cz

Tenisový Turnaj mistrů zná oba finalisty. Po vítězství nad Casperem Ruudem si o triumf na závěrečné akci sezony zahraje Rus Daniil Medveděv, který Nora porazil ve dvou setech, 6:4 a 6:2. Ve finálovém zápase vyzve Němce Alexandra Zvereva, jenž ve třech setech porazil světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Medveděv byl v duelu s Ruudem favoritem a předpoklady začal naplňovat už ve třetím gamu. Norský tenista sice vyhrál svůj první servis, hned druhé podání ale ztratil a Rus se dostal do vedení 3:1.

Následně svůj náskok udržoval až do konce setu, Ruud sice neustále dotahoval, na vítězství v setu to ale nestačilo.

​Ve druhé sadě si Nor počínal jako v úvodu té první a s přehledem ovládl první gem. Jeho ruský soupeř okamžitě srovnal a pokoušel se Ruuda co nejdříve brejknout.

To se mu povedlo za stavu 2:2, kdy po několika výměnách vybojoval brejk. Následující tři hry už Nora nenechal se nadechnout a ovládl set poměrem 6:2. Ve finále se Medveděv střetne s Alexandrem Zverevem. Ten svůj semifinálový zápas rozehrál proti Novaku Djokovičovi a dokázal světovou jedničku porazit.

Cestu za vítězstvím načal už v prvním setu, kdy se se Srbem přetahoval o každý gem a nakonec vyhrál sadu 7:6. Djokovič následně zabral a druhý set ovládl poměrem 6:4. O postupujícím do finále tak musela rozhodnout třetí sada. Zverev nenechal nic náhodě a smetl hvězdného Srba 6:3.

Výsledky semifinále Turnaje mistrů:

Daniil Medveděv – Casper Ruud 2:0 (6:4, 6:2)

Novak Djokovič – Alexander Zverev 1:2 (6:7, 6:4, 3:6)

Ženskou čtyřhru na letošním Turnaji mistryň vyhrály Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková: