Bohemka si vyšlápla na budějovické Dynamo, Baník obral Plzeň

Fotbaloví Bohemians porazili v 15. kole Fortuna ligy jihočeské Dynamo Zdroj: Profimedia.cz

Po reprezentační pauze se znovu naplno rozběhla fotbalová Fortuna liga, jejíž program v sobotu čítá hned čtyři zápasy. Tři z nich odstartovaly už ve tři odpoledne. Hradec zachránil v závěru druhé půle remízu proti Olomouci, fotbalisté Bohemians přehráli Dynamo a Boleslav porazila Zlín. Večerní duel sehrál ostravský Baník proti Plzni, a přestože ještě deset minut před koncem prohrával, nakonec dokázal s Viktorií remizovat.

Tabulkově lépe postavené Dynamo sice bylo v duelu s Bohemkou favoritem, v Ďolíčku už ale od 24. minuty prohrávalo. Skóre utkání otevřel domácí Keita, který ranou z malého vápna propálil Vorla.

V závěru prvního poločasu navýšil těsný náskok Petr Hronek. Ten obloučkem k pravé tyči skóroval. Dynamu se podařilo snížit v průběhu druhé pětačtyřicetiminutovky, kdy se prosadil Fortune Bassey. Klokani však v 88. definitivně zpečetili výhru, když se po nádherné ráně z velkého vápna radoval Matěj Koubek. Fotbalisté Bohemians tak vyhráli 3:1.

​Olomouci se v domácím prostředí dařilo hned od začátku a v zápase s Hradcem si postupně vypracovala dvoubrankové vedení. Nejprve se ve 28. minutě trefil Antonín Růsek, jenž z hranice vápna pálil do protipohybu brankáře Fendricha. Poté zvýraznil náskok Hanáků Radim Breite.

Hradec se ale nevzdal a ve druhé půli dokázal dorovnat gólový stav. Cestu za remízou načal v 64. minutě Jakub Rada. Rozhodčí totiž nařídili po faulu na Vlkanovu penaltu a hráč hostí ji bez problémů proměnil. O dvanáct minut později skóroval sám Vlkanova a Východočeši si odvezli z Olomouce bod.

V utkání mezi Mladou Boleslaví a Zlínem padla jediná branka, ve 25. minutě poslal středočeský celek do vedení Milan Škoda a mužstvo z města aut těsný náskok udrželo. Zlínští si sice vypracovali několik dobrých příležitostí, kýženou trefu však nevsítili a vrací se domů s porážkou.

Od 18.00 hrál Baník na domácím hřišti s Plzní a proti favoritovi musel dohánět dvoubrankové manko. Úvodní trefu obstaral po centru Havla Mosquera. Ve 36. minutě proměnil penaltu Beauguel a Západočeši vedli 2:0. Baník se však nevzdal a dotáhl skóre. V nastavení prvního poločasu snížil Klíma a stejný hráč v 83. minutě vyrovnal. Víc se toho na hřišti nestalo a zápas skončil remízou 2:2.

Výsledky 15. kola fotbalové Fortuna ligy:

Bohemians Praha 1905 – SK Dynamo České Budějovice 3:1 (2:0)
Branky: 24. Keita, 35. Hronek, 88. Koubek – 59. Bassey

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 2:2 (1:0)
Branky: 28. Růsek, 47. Breite – 64. J. Rada (pen.), 76. Vlkanova

FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branky: 25. Milan Škoda

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)
Branky:
67. Jiří Klíma, 83. Jiří Klíma – 12. Mosquera, 36. Beauguel (pen.)

Plzeň sehraje duel 15. kola proti Ostravě. Před sezonou představila zbrusu nové dresy:

TN.CZ

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6