Hattrick gólů v oslabení! Hráč Energie předvedl v extralize nevídaný kousek

Kapitán Karlových Varů Tomáš Vondráček Zdroj: Profimedia

Česká extraliga měla v úterý na programu dvě utkání a v souboji Českých Budějovic s Karlovými Vary byl k vidění pozoruhodný počin. Tomáš Vondráček vstřelil hattrick, což není nic tak neobvyklého, ale jedinečné je to tím, že všechny tři branky vstřelil v oslabení. V druhém utkání si Pardubice s Libercem podělily body, když Bílí Tygři vyhráli v prodloužení.

Kapitán Karlových Varů Tomáš Vondráček naplno prokázal své zkušenosti. Hosty poslal do vedení už v první minutě Mikúš a ve třetí části ho navýšil v přesilové hře Koblasa. Poté rovněž z přesilovky snížil domácí Abdul a až do poslední desetiminutovky si Vondráček schoval svůj majstrštyk.

Hostující Plutnar dostal dva dvouminutové tresty, ale Motor místo srovnání dostal gól z hole Vondráčka. Třicetiletý kapitán ujel obraně a prostřelil Hrachovinu. Domácí poté opět snížili, když se o třináct sekund později trefil Percy, ale o necelou minutu později Vondráček opět v oslabení přešel přes Šenkeříka a upravil na 4:2 pro Karlovy Vary.

Jihočeši v závěru hráli další přesilovku a zkusili si ji ještě vylepšit odvoláním brankáře, jenže hosté vyhodili puk a za obranu se opět dostal Vondráček. Bez problémů tak dovršil do prázdné brány svůj hattrick gólů v oslabení.

​V souběžně hraném utkání přišli o vedení nejprve hosté z Liberce, když na Ordošovu ránu odpověděli Musil a Hecl. Jenže ani domácí Pardubice své vedení neudrželi, jelikož pouhých sedm sekund před koncem srovnal Gríger. V prodloužení už se schylovalo k samostatným nájezdům, ale 22 sekund před koncem prodloužení se trefil liberecký Filippi, takže Dynamu zbyl pouze jeden bod.

Úterní výsledky Tipsport extraligy:

Pardubice - Liberec 2:3 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Musil, 44. Hecl - 7. Ordoš, 60. Gríger, 65. Filippi

České Budějovice - Karlovy Vary (0:1, 0:0, 2:4)
Branky: 47. Abdul, 55. Percy - 1. Mikúš, 45. Koblasa, 54., 55. a 60. Vondráček

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.