Patrik Schick oslavil návrat na hřiště výhrou, porazil svůj bývalý tým

Ve šlágru kola německé Bundesligy vyhrál Leverkusen na hřišti Lipska 3:1. Přispěl k tomu i Patrik Schick, který se vrátil po zranění. Díky výhře se Leverkusen posunul na třetí místo v tabulce před Freiburg.

Po více než měsíční pauze se na hřiště vrátil český útočník Patrik Schick a bylo to pro něj opravdu pikantní, když nastoupil proti svému bývalému zaměstnavateli. Jeho spoluhráči poprvé rozvlnili síť v 8. minutě, kdy právě Schick patičkou vysunul Frimponga, který přihrávkou do vápna našel Diabyho a ten neměl problém skórovat. Rozhodčí ale o chvíli později odhalil, že právě Schickova přihrávka mířila do ofsajdu, a tak se pokračovalo bez branek.

Ve 21. minutě se už ale hosté mohli radovat doopravdy. Palacios parádní průnikovou přihrávkou vysunul Wirtze, který neměl problém překonat brankáře domácích. Ještě do konce první půle stihl Leverkusen vedení zdvojnásobit. Jonathan Tah nakopl míč dopředu, kde našel Diabyho, který si obhodil obránce a chladnokrevně zakončil.

​Do prvního nebezpečného zakončení se Lipsko dostalo ve 48. minutě. Laimer se opřel do míče za velkým vápnem a Hrádecký musel předvést skvělý zákrok. Po hodině hry se už ale domácím podařilo snížit. Nkunku poslal míč do vápna a André Silva se hlavou prosadil mezi dvěma obránci.

Radost ze snížení vydržela Lipsku pouhé dvě minuty. Leverkusen předvedl povedenou kombinaci, na jejímž konci byl Jeremie Frimpong, který s přispěním teče obránce poslal míč do sítě. Velkou šanci na zvýšení na 4:1 měl pak aktivní Diaby, ale své zakončení zamířil jen do tyče.

V závěru utkání dostalo Lipsko ještě možnost pokutového kopu po ruce ve vápně, ale Szoboszlai zamířil svůj pokus pouze do tyče.

Nedělní výsledky 13. kola Bundesligy:

Frankfurt – Union Berlín 2:1

22. Sow, 90 + 5. D´Dicka - 62. Kruse

RB Lipsko – Leverkusen 1:3

62. Silva – 21. Wirtz, 34. Diaby, 64. Frimpong

Smíšenou čtyřhru na Australian Open vyhráli Mladenovičová a Dodig

První grandslam sezony opanovala ve smíšené čtyřhře dvojice Kristina Mladenovičová a Ivan Dodig. Ti ve finále porazili australský pár Fourlisová-Kubler 2:0 na sety a mohli se na Australian Open radovat z titulu.

Výsledky nočních zápasů NBA

Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 105:87, Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 124:115

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonaly Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.