Fotbal

Messiho Zlatý míč: Je to trapné, říká Straka. Co si myslí další čeští fotbalisté?

V předposlední listopadový den roku 2021 se uděloval Zlatý míč, který každoročně oceňuje nejlepšího fotbalového hráče na světě. Letos se posedmé radoval Lionel Messi, ale hodně názorů je proti argentinskému hráči. Většina široké veřejnosti viděla s prestižní cenou Roberta Lewandowského. Své názory exkluzivně pro web TN.cz přidali i Petr Švancara, František Straka, Daniel Kolář a Tomáš Ujfaluši. "Hráč, co dá v lize 41 gólů, by měl být jasně oceněn," nechápe například trenér Straka.

V roce 2020 se trofej neudělovala kvůli pandemii koronaviru, a tak byl posledním vítězem z roku 2019 právě Messi, který Zlatý míč obhajoval. Argentinský fotbalista nakonec porazil polského útočníka Roberta Lewandowského o třiatřicet bodů a získal sedmé ocenění ve své kariéře.

"Je to úsměvné. Já to nechápu a je to trapné. Uznávám Messiho, ale vůbec jsem nepočítal s tím, že on by letos měl být tím vítězem. Vyhrál Copa América, ale já v této anketě vidím jediné jméno, a to je Robert Lewandowski," pronesl zkušený trenér František Straka. "Ať si každý říká, co chce, ale politika míchá kartami naprosto neskutečně i ve sportu. To mě strašně mrzí. Pro mě tu byl jediný adept, a to byl Robert Lewandowski," zakončil pro web TN.cz naposledy trenér druholigového Třince. 

Triumf kanonýra Bayernu Mnichov čekal i bývalý fotbalový obránce Tomáš Ujfaluši. "Pokud by se udílel Zlatý míč v minulém roce, tak by stoprocentně vyhrál Robert Lewandowski. Messimu bych to za výhru v Copa América, kde byl nejlepším střelcem i hráčem, a za úspěchy ve španělské lize, kterou sice nevyhrál, ale opět byl nejlepším střelcem, klidně dal. Přijde mi to ale opravdu nefér vůči Lewandowskému, který má za sebou dvě, tři exkluzivní sezóny," řekl reprezentační obránce, který si proti Messimu zahrál v letech 2008 –⁠ 2011 v LaLize.

Související obsah

​"Vzhledem k tomu, že to Robert ještě nevyhrál, tak bych mu to přál. Pro Messiho to byla přeci jen již sedmá trofej. Mrzí mě to, minulý rok by to určitě vyhrál. V podstatě i třetí Jorginho by si to zasloužil, měl skvělý rok a vyhrál Ligu mistrů a mistrovství Evropy, pro oba celky to byl stěžejní hráč," dodal Ujfaluši. 

Slabší ročník u Messiho viděl i Daniel Kolář, pro kterého je Argentinec idolem. "Já Messiho miluji a myslím si, že společně s Ronaldem jsou nejlepší hráči současnosti i celé fotbalové historie. Co se týče minulé sezóny, tak je to spíše za zásluhy, abych řekl pravdu. V posledním ročníku nezářil tak stoprocentně jako minulé sezóny, ale stejně mu to moc přeji," řekl bývalý záložník Viktorie Plzeň.

Porovnání individuálních statistik na klubové úrovni Messiho a Lewandowského: 

Související obsah

Brněnský patriot a bývalý fotbalový útočník Petr Švancara si myslí, že je míč ve správných rukách, ale věřil v úspěch polského střelce. "Zlatý míč určitě není ve špatných rukou. Na Copa América se Messi prezentoval pro tým opravdu skvěle, je těžké říct, že si to někdo nezasloužil, ale měl skvělý rok. Samozřejmě se správně nabízí otázka, jestli to neměl získat produktivnější Robert Lewandowski. Copa América nejspíše všechny výkony Lewandowského překonala, ale sám jsem říkal, že Zlatý míč měl dostat právě on."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události