Další sporty

V MLB odstartovala výluka. Je soutěž pro příští rok v ohrožení?

V MLB odstartovala výluka. Je soutěž pro příští rok v ohrožení?
David Lux z Los Angeles Dodgers odpaluje míček proti San Franciscu Zdroj: Profimedia

Dlouho očekávané se stalo skutečností. MLB, nejlepší baseballová liga světa, je ve výluce. Vedení soutěže se nedokázalo včas dohodnout na podmínkách s hráčskou asociací, a tak s účinností od čtvrteční půlnoci tamního času byla soutěž přerušena.

Komisař MLB Rob Manfred byl velmi zklamaný, že se nepodařilo dojít k dohodě. "Navzdory tomu, že jsme udělali všechno možné, abychom se s hráčskou asociací (MLBPA) domluvili, nepovedlo se, a tak jsme nebyli schopní prodloužit Kolektivní smlouvu (CBA), která nyní vypršela," uvedl v oficiálním prohlášení. "Z tohoto důvodu jsme byli nuceni zahájit výluku MLB hráčů s účinností od čtvrteční půlnoci východního času," doplnil.

Během výluky je soutěž zastavena ve všech směrech. Kluby mezi sebou nemohou jakkoli oficiálně komunikovat ani uzavírat přestupy. Podle MLBPA je výluka jen "dramatickým opatřením bez ohledu na načasování."

Související obsah

"Výluka je volba vlastníků soutěže, která je vypočítaná tak, aby tlačila na hráče, aby se vzdali svých práv a výhod. Tyto taktiky nejsou nové. Už jsme se s tím setkali a hráči se nad tím díky solidaritě, která byla utvářena po generace, povznesli," stojí v prohlášení hráčské asociace. "Zůstáváme odhodláni vrátit se na hřiště za podmínek vyjednané Kolektivní smlouvy, která je spravedlivá pro všechny a umožní fanouškům, aby sledovali tu nejlepší hru, kterou tolik milujeme," doplňuje MLBPA.

"Dnes je pro baseball těžký den, ale jak jsem říkal celý rok, existuje cesta ke spravedlivé dohodě a my ji najdeme. Nepochybuji, že pro ligu a hráče je baseball na prvním místě, mají závazek vůči fanouškům. Zůstávám optimistou," řekl Manfred.

Jedná se o první výluku v MLB od roku 1990, v historii již čtvrtou. Ani jedna z předchozích výluk nevedla k tomu, že by se vynechal jediný zápas. Pokud vedení soutěže a hráčská asociace chtějí, aby tomu bylo tak i nyní v roce 2022, musí se dohodnout nejpozději do března příštího roku. 

Své nadhazovačské schopnosti předvedl i UFC bojovník Conor McGregor, ale velká sláva to nebyla...

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.