Další sporty

Česká štafeta bojovala s nejlepšími, Charvátová musela na trestné kolo

Česká štafeta bojovala s nejlepšími, Charvátová musela na trestné kolo
Česká biatlonistka Lucie Charvátová Zdroj: profimedia.cz

Česká ženská štafeta uzavřela své působení ve švédském Östersundu 7. místem. Kvarteto ve složení Jislová, Puskarčíková, Davidová a Charvátová dlouho bojovalo s nejlepšími biatlonistkami. V závěru ale musela Lucie Charvátová na trestné kolo a Češky tak nakonec přišly o širší pódium. Závod ovládly Francouzky.

Českou štafetu zahájila Jessica Jislová a potvrdila skvělou formu, na dvou zastávkách rychle vyčistila střelecké terče a předávala na třetí pozici. V nastoleném tempu chtěla pokračovat i Eva Puskarčíková, které však nevyšla položka vleže, kde musela třikrát dobíjet a spadla na osmé místo. 

Markéta Davidová pak dvěma chybami ale rychlým během vytáhla štafetu na šestou pozici a v kontaktu s nejlepšími. Pak však přišla na řadu Lucie Charvátová, která nezvládla osmou položku, kde udělala celkově čtyři chyby a musela na trestné kolo. I tak byla česká biatlonistka v boji o šesté místo a širší pódium, ve finiši ji však nakonec předjela Italka Carraraová. Češky tak skončily na 7. místě.

Související obsah

Štafetu opanovala čtveřice z Francie, druhé pak bylo překvapivě Bělorusko a třetí skončila reprezentace domácího Švédska.

Biatlon švédský Östersund –⁠ štafeta ženy:

1. Francie 1:10:30,3 (0+4)
2. Bělorusko +57,9 (0+6)
3. Švédsko +1:09,6 (2+11)

7. Česká republika +2:59,0 (1+10) 

Jak bude vypadat olympijská kolekce pro ZOH 2022 v Pekingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události