Juventus už je na pohárových příčkách, Cuadrado se trefil přímo z rohu

V 16. kole italské Serie A se děly hodně zajímavé věci. Benátky přivítaly Hellas Verona a po prvním poločase si hýčkaly náskok tří branek. Soupeř ale zabral a čtyřmi brankami zcela otočil vývoj. Nakonec triumfoval 4:3. Fiorentina si v dalším duelu poradila s Bolognou, kterou porazila 3:2. Spezia a Sassuolo se rozešly smírně. Juventus pak porazil Janov 2:0 a posunul se na pohárové příčky.

Bologna přivítala v první nedělním zápase 16. kola Fiorentinu a hosté se už ve 33. minutě ujali vedení, když se po pěkném centru do vápna prosadil hlavičkou Maleh. Domácí ještě před přestávkou vyrovnali. Parádní ranou z voleje zcela přesně zacílil Barrow. Hráči Fiorentiny chvíli po startu druhé půle přiklonili výsledek na svou stranu a v 67. minutě díky proměněné penaltě vedli už 3:1. Bologna už pouze korigovala a nakonec doma prohrála 3:2.

​Vlasy si mohli trhat hráči Benátek, kteří v poločase duelu s Hellasem Verona vedli 3:0, soupeř ale čtyřmi trefami otočil skóre a vyhrál 4:3. Dvěma brankami se blýskl Simeone. Spezia pak remizovala se Sassuolem. V podvečer se ještě hraje duel Sampdorie s Laziem. Večer nedělní program uzavřela bitva mezi Juventusem a Janovem. Stará dáma nakonec zvítězila 2:0 i díky skvělé trefě Cuadrada přímo z rohového kopu a dostala se na pohárové příčky, momentálně je na páté pozici.

Velmi dramatický byl souboj mezi Bolognou a Fiorentinou, rozhodl krásný gól z přímého kopu a penalta:

Bologna FC – ACF Fiorentina 2:3 (1:1)
Branky:
42. Barrow , 83. Hickey – 33. Maleh, 51. Biraghi, 67. Vlahović (pen.)

Spezia Calcio – US Sassuolo Calcio 2:2 (1:0)
Branky:
35. Manaj, 47. E. Gyasi – 66. Raspadori, 79. Raspadori

Venezia FC – Hellas Verona FC 3:4 (3:0)
Branky: 12. Ceccaroni, 19. Črnigoj, 27. Henry – 52. Romero (vla.), 65. Caprari (pen.), 67. Simeone, 85. Simeone

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.