Fotbal

Z Kangy se stal Evropan. Bývalý fotbalista Sparty přijal srbské občanství

Z Kangy se stal Evropan. Bývalý fotbalista Sparty přijal srbské občanství
Guélor Kanga v dresu Crvené zvezdy | Zdroj: profimedia.cz

Kolem fotbalisty Guélora Kangy je opět živo. Africký záložník Crvene zvezdy Bělehrad totiž dostal nově srbské občanství. Ve svém aktuálním působišti tak nebude už cizincem.

"Guélor William Kanga Kaku, narozen 1. září 1990 v Oyemu, občan Gabonské republiky, je přijat ke státnímu občanství Srbské republiky," píše se v úředním věstníku.

Bývalý fotbalista pražské Sparty tak splnil všechny potřebné kroky k zisku občanství a je nově Srbem. To zároveň pomůže jeho aktuálnímu klubu Crvena zvezda Bělehrad, který může podle ligového řádu angažovat v týmu pouze čtyři cizince.

Související obsah

​Rebel Guélor Kanga v letošním roce bojoval s nepříjemným případem. Kongo prohlásilo, že jeho jméno je Kiaku Kiaku Kianga a že je o pět let starší. Poté měl i reprezentant Gabonu doložit, jak je možné, že jeho matka údajně zemřela o pár let dříve, než se Kanga narodil. Gabonu dokonce hrozilo vyloučení z Afrického poháru národů.

Stížnost konžského svazu FECOFA však byla zamítnuta a Kanga tak byl očištěn.

Související obsah

​31letý kreativní záložník působil v letech 2018–2020 v pražské Spartě, kam přestoupil právě z bělehradského celku. Nicméně i po neshodách s vedením letenského klubu se před minulou sezonou vrátil zpátky do týmu Crvena zvezda Bělehrad. Nyní se navíc může nazývat Evropanem. 

Guélor Kanga oplýval velkým sebevědomím. Když se volil nejlepší hráč ve Spartě, zvolil sám sebe:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události