Krátce před Vánocemi se na pařížském Stade Sébastien-Charléty nedohrál fotbalový duel Coupe de France, ve kterém se utkaly druholigový FC Paris a účastník Ligue 1 Olympique Lyon. Důvodem byly výtržnosti fanoušků, které vypukly v hledišti. Představitelé francouzského fotbalu proto oběma klubům udělili vysoké tresty.
Měl to být obyčejný pohárový zápas, místo toho se svátek proměnil v peklo. Na půdu druholigového FC Paris přijel 17. prosince v rámci 3. kola Coupe de France věhlasný Lyon a fanoušci si chtěli užít parádní zápas. Místo toho se domů vraceli předčasně.
Duel totiž byl za stavu 1:1 po prvním poločase přerušen. Narušení utkání nezpůsobilo nic jiného než výtržnosti v hledišti, při kterých nechyběly rvačky ani pyrotechnika. Příznivci Lyonu totiž napadli domácí fanoušky a házeli po nich i světlice. Situaci se snažili uklidnit pořadatelé, to se jim ale nepovedlo. Někteří diváci před útoky dokonce utekli na trávník.
Rozhodčí nejprve pětačtyřicet minut čekali na uklidnění situace, nakonec ale rozhodli, že se utkání nedohraje. Oba týmy si ihned vzali na paškál představitelé francouzského fotbalového svazu a vyměřili provinilcům tvrdé tresty.
Související obsah
FC Paris i Olympique Lyon byly vyloučeny z tohoto ročníku Francouzského poháru a Lyon navíc dostal kvůli opakovaným problémům podmínku i pro následující sezonu. Jeho fanoušci navíc až do konce soutěžního ročníku nesmí vyrazit na venkovní utkání.
FC Paris si musí hledat azyl na příštích pět zápasů, má totiž zavřený stadion. Oba kluby k tomu obdržely peněžité pokuty. Lyon zaplatí dvaapadesát tisíc eur (přibližně 1,3 milionu korun) a FC Paris deset tisíc eur (přibližně 250 tisíc korun).
Nebylo to poprvé, kdy k něčemu podobnému došlo. Listopadový duel mezi Lyonem a Marseille rovněž provázely výtržnosti. Dimitri Payet byl dokonce zasažen do hlavy, a tak se utkání rovněž nedohrálo.
Na začátku prosince Lyon remizoval v Ligue 1 s Bordeaux: