Tenis

Překonala psychické problémy? Ósakaová přiletěla do dějiště Australian Open

Když hrála naposledy, byla uzlíček nervů. Tenistka Naomi Ósakaová v září ve třetím kole US Open nečekaně padla s mladou Kanaďankou Fernandezovou. Během zápasu frustrovaně mlátila raketou, křičela a odpalovala míčky. Na následné tiskové konferenci se sesypala a v slzách přiznala, že neví, kdy se na kurty vrátí. Ta chvíle zřejmě přijde na začátku nového roku.

Japonská tenistka totiž v úterý přiletěla do Melbourne, kde 17. ledna odstartuje Australian Open. Ten je jejím oblíbeným grandslamovým turnajem, vyhrála jej v roce 2019 a také minulý rok. Čtyřiadvacetiletá talentovaná hráčka působila, na rozdíl od září, vyrovnaným dojmem. Až zápasové vytížení za přítomnosti kamer ale ukáže, jak na tom skutečně je.

Související obsah

Ósakaová v minulosti několikrát přiznala, že jí stresují povinné tiskové konference a rozhovory s médii, a trpí kvůli tomu psychickými problémy. To se naplno ukázalo právě v New Yorku, kde se před novináři po porážce rozplakala. "Když vyhraji, nemám z toho radost, spíš cítím úlevu. Jakmile prohraji, jsem dost skleslá. To si myslím, že není normální. Opravdu jsem nechtěla brečet," řekla se slzami v očích.

"Upřímně netuším, kdy zase budu hrát. Omlouvám se, ale nejspíš si od tenisu nějakou dobu odpočinu," dodala ještě Ósakaová a od té doby se na kurtech neukázala. Nyní to ale vypadá na velký návrat. Ustojí tentokrát tlak?

Japonka Ósakaová v červnu odstoupila z French Open: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události