David Lischka

Fotbalová Sparta překvapila, z hostování si stáhla obránce Lischku

Fotbalová Sparta překvapila, z hostování si stáhla obránce Lischku
Obránce David Lischka | Zdroj: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Fotbalová Sparta překvapila na konci roku tahem, který asi jen tak někdo nečekal. Obránce David Lischka, který z Letné hostuje v Baníku Ostrava, odchází po půlroce zpátky do hlavního města. V dresu ostravského celku přitom patřil k velkým oporám.

S informací přišel web iSport, podle jejich zdrojů uplatnila Sparta možnost, která českého obránce do konce kalendářního roku mohla zanést zpátky na Letnou. Baník tak těsně před startem zimní přípravy musí řešit obrovské problémy. 

David Lischka do kádru Baníku parádně zapadl a stal se jistotou v kádru trenéra Ondřeje Smetany. Na podzim odehrál celkem osmnáct duelů, stal se stavebním kamenem defenzívy slezského celku a dokonce se mu povedlo třikrát skórovat. 

Související obsah

Nyní se má vrátit do Sparty, která má nabitý střed obrany. Lukáš Štetina má sice na Letné skončit, ale Pražané mohou použít hráče jako je Čelůstka, Panák, Vitík či Hancko. Krok Sparty je tedy hodně zvláštní a spekuluje se o mnoha věcech. 

Baník Ostrava tak nyní hledá nového stopera, Lischku si mohla koupit po uplatnění opce, ale ta se šplhala až do hranice patnácti miliónů korun. Podle novináře Jana Vacka by mohl být Lischka i součástí nějaké hráčské výměny. 

Spartu v zimě posílil Tomáš Čvančara z Jablonce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události