MMA

Trenér Reinders se opřel do sudího OKTAGONu: Ohrožuje zdraví bojovníků

Trenér Reinders se opřel do sudího OKTAGONu: Ohrožuje zdraví bojovníků
André Reinders | Zdroj: Profimedia

Rozhodčí v československé MMA organizaci OKTAGON jsou pod palbou zpravidla po každém galavečeru. Nyní ale s kritikou nepřišli fanoušci, kteří v poslední době hojně diskutovali například nad výsledkem bitvy Juráček vs. Pukáč, nýbrž uznávaný trenér André Reinders. Ikoně tuzemského MMA se nelíbí výkon sudího, jenž ohrozil jeho svěřence. “Ještě teď mi je špatně, když vidím tohle zpomalené video z ukončení a představím si možné důsledky,“ píše Reinders.

Hlavní trenér stejnojmenného gymu se s odstupem času vrátil k turnaji Oktagon 29, konaném 4. prosince, kde vedl Pavla Salčáka do posledního zápasu kariéry, který ve druhém kole zastavil rozhodčí a “Salin“ se rozloučil porážkou.

“Na úvod musím napsat, že si vážím práce rozhodčích, je to práce velmi těžká a často vyžaduje okamžité vyhodnocení situace a rychlé rozhodnutí. Máme spoustu skvělých rozhodčích, ale bohužel tohle nemůžu říct o rozhodčím, který rozhodoval zápas Pavla Salčáka s Al Matavaem,“ začal svůj příspěvek Reinders.

V následujících řádcích se zkušený Reinders pozastavuje nad benevolentností hlavního sudího Petra Baleje. Ten nechal Salina inkasovat sérii loktů ze zakázané polohy – svrchu, směrem kolmo dolů. Navíc lokty podle Reinderse mířily do zátylku stejně jako jeden z rozhodujících hammerfistů, než byl zápas ukončen. 

“Jsou to asi nejhorší možné údery, které mohou bojovníka vážně zranit a můžou mít i trvalé následky. Často se stává, že nějaký takový úder v zápalu boje a v pohybu projde. Tady je ale situace statická u pletiva, série čtyřech úderů a rozhodčí na to kouká asi z metru,“ píše Reinders.

Související obsah

"Nejde ani tak o výsledek zápasu, i když i ten nás dost štve s ohledem na takové ukončení. Co mě ale s**e, že takový absolutně nekompetentní rozhodčí ohrožuje zdraví bojovníků, protože není schopný rozeznat zdraví ohrožující techniky," nebral si servítky André Reinders. 

 Připomeňte si největší bitvu v historii polské KSW z prosince 2021. Legenda Mamed Chalidov padla po drtivém úderu:TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události