Skromný Hertl po hattricku. Hezké, že mohu pomoct týmu. Jsem na kluky hrdý

Hokejový útočník Tomáš Hertl má formu jako hrom. V zápase s Philadelphií soupeři nasázel tři branky a hattrickem zrežíroval velký obrat i triumf v prodloužení. S dvaceti trefami figuruje na šestém místě tabulky střelců celé NHL. "Je hezké vidět, že mohu pomoct týmu," uvedl český snajpr. Jeho i celý tým chválil také trenér Boughner.

Tak to bylo něco. San Jose prohrávalo s Philadelphií už 2:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že si z utkání odnese jakýkoliv bod, natož triumf. Pak ale zavelel Tomáš Hertl a strhl svůj celek k fantastickému obratu. Ve 48. minutě nejprve snížil na rozdíl jediné trefy, když po přihrávce Meiera zavěsil z hranice brankoviště.

O sedm minut později český forvard vyrovnal průběžné skóre. V závaru před klecí Flyers uzmul kotouč a doklepl ho až do sítě. V základní hrací době už duel vítěze nepoznal, a tak přišlo na řadu prodloužení.

Z něj časomíra ukrojila jen 24 vteřin. Hertl projel po pravé straně kluziště, nabruslil si mezi kruhy a vítěznou trefou překonal Jonese. Odchovanec Slavie byl díky parádnímu představení vyhlášen první hvězdou zápasu a dočkal se chvály z mnoha stran.

​Sám o svém hattricku mluvil skromně. "Je hezké vidět, že mohu pomoct týmu," prozradil český útočník podle The Press Democrat. A vyzdvihl  především výkon celého týmu. "Jsem hrdý na každého hráče z týmu. Myslím, že jsme odehráli skvělý zápas. Pracovali jsme tvrdě a měli hodně šancí," hodnotil pro Yahoo! Sports.

Trenér Boughner naopak oslavnými slovy nešetřil. "Co jsem si zamiloval, bylo, když na sebe vzal za stavu 2:0 roli lídra. Byl inspirativní," uvedl lodivod lavičky Sharks.

Hertl zaznamenal pátý hattrick za dobu své kariéry v NHL. Naposledy dal tři góly před měsícem, když se třikrát trefil do branky Calgary. Letos už zapsal dvacátý gól. V tabulce střelců je tak na šesté příčce.