Motorsport

Loprais si po sedmé etapě na Dakaru polepšil, Michek ztratil

Čech Aleš Loprais vybojoval v sedmé etapě Rallye Dakar sedmou příčku a posunul se v průběžném pořadí na čtvrté místo. Mezi automobily se dařilo také Martinu Prokopovi, který sice dojel na 15. místě, ale celkově se posunul do první osmičky. Etapa byla naopak smolná pro Martina Michka. Kvůli porouchanému čerpadlu nabral ztrátu 51 minut a skončil hluboko v poli poražených.

Rallye Dakar pokročila v Saúdské Arábii do sedmé etapy a českým posádkám se v ní dařilo se střídavými úspěchy. Mezi kamiony bral sedmé místo Aleš Loprais, který se tak vyšplhal na prozatímní "bramborovou" pozici.

Na čtvrté místo se posunul i proto, že van Kasteren měl nehodu a svůj kamion převrátil. Na stupně vítězů momentálně Loprais ztrácí 36 minut. V první desítce dojel i druhý český zástupce v kategorii kamionů Martin Macík. Etapu opanoval Rus Šibalov s kamazem.

​Motocyklistu Martina Michka naopak provází v závodě smůla. Po nehodě, kterou mu způsobil v minulých dnech neznámý řidič na dálnici při přejezdu na start, se mu v sedmé etapě porouchalo čerpadlo a ztratil 51 minut. S poruchou mu pomáhal i další český jezdec Milan Engel. "Neváhal ani vteřinu a pomohl mi s opravou. Spojili jsme jednu hadičku s čerpadlem, systém jsme nějak obešli, abychom motorku rozjeli. Moc mu za to děkuji," uvedl Michek. Engel pak měl v cíli ztrátu 44 minut. Jan Brabec protnul cílovou pásku na 18. pozici a celkově je 21.

Mezi automobily se neztratil Martin Prokop. I 15. místo z etapy mu zajistilo posun do nejlepší osmičky. Šestý pak je čtyřkolkář Zdeněk Tůma, jenž v neděli obsadil osmé místo. ​