Další senzace v FA Cupu: Arsenal vypadl s druholigovým týmem

Pohárová překvapení přicházejí každý rok, ale anglický FA Cup přinesl už dvě velká ve dvou dnech. Zatímco v sobotu se ze soutěže odporoučel nejbohatší tým Evropy Newcastle, který prohrál s třetiligovým Cambridge, v neděli se loučí londýnský Arsenal. Na hřišti druholigového Nottinghamu padl 0:1 a v soutěži končí.

Samozřejmou prioritou pro tým Mikela Artety je Premier League, ale FA Cup je jednou ze dvou soutěží, společně s anglickým ligovým pohárem, kde se Gunners moohu ucházet o zisk trofeje. V základní sestavě Arsenalu na půdě Nottinghamu byli například Saka, Ødegaard i Martinelli.

Londýnský klub si po dobu celého utkání ale nedokázal vytvořit nějakou velkou šanci. To domácí celek po poločase tlačil a do první šance se dostal Zinckernagela, ale Leno jeho pokus vyrazil. Velkou šanci měl i James Garner, jenž nádherně rozehrál přímý kop, ale německý brankář se opět zaskvěl.

​Rozhodující moment celého utkání přišel ve třiaosmdesáté minutě. Lewis Grabban dostal centrovaný míč do vápna, dostal se před obráncem a ve skluzu vstřelil rozhodující branku celého utkání. Arsenal v FA Cupu končí, naopak druholigový Nottingham jde dále.