Parádní vstup Lukáše Dostála do NHL: Vychytal nájezdy a slaví první výhru

Teprve 21letý český gólman Lukáš Dostál má za sebou úspěšný debut v NHL. Při své premiéře se pořádně nadřel, zneškodnil 33 střel a dvěma vychytanými nájezdy pomohl Anaheimu k vítězství nad Detroitem 4:3.

Je to vůbec poprvé v historii, kdy v NHL figuruje sedm českých gólmanů. Tím posledním je odchovanec Komety Brno Lukáš Dostál, který dostal šanci proti Detroitu Red Wings.

Za stavu 1:0 ho v úvodu druhé části jako první hráč v NHL propálil krajan Filip Hronek při přesilovce a v 36. minutě puk vytahoval ze sítě znovu, když se trefil Bertuzzi. Český gólman se ale oklepal a předváděl jeden zákrok za druhým.

Bizarní situaci viděli fanoušci ještě před utkáním, úvodní bully vhodila opice:

​Anaheim podržel také v bezbrankovém prodloužení a při nájezdech vychytal jak pokus Raymonda, tak Erneho. Se 33 zákroky, čímž stanovil nový klubový rekord debutujícího gólmana, pak oslavil svou první výhru v NHL a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Po zápase byl plný emocí: "Doslova jsem brečel. Je to neskutečné. Snil jsem o tom od doby, co jsem byl dítě. Když vyrůstáte, sledujete všechny ty hráče, sníte o tom, že jednou budete hrát v NHL a pak se to jeden den stane."

Ještě před půlnocí se odehrál zápas St. Louis Blues proti Dallasu Stars. Hosté, v jejichž řadách hraje český hokejista Radek Faksa, nenavázali na senzační porážku Pittsburghu a po výsledku 1:2 skončila jejich vítězná šňůra.