Bílí Tygři srazili Spartu. Straka hattrickem potopil Vítkovice

Petr Straka Zdroj: Profimedia

Nedělní program hokejové extraligy měl původně obsahovat šest duelů, ale dva byly kvůli koronaviru odloženy. Hrály se tak pouze čtyři zápasy. Liberec porazil Spartu, Litvínov deklasoval Vítkovice 6:1 a hattrickem se na výhře podílel Petr Straka, Mountfield prohrál s Kometou a Kladno s Plzní.

Liberec měl proti Spartě skvělý vstup do zápasu a v sedmé minutě vedli Bílí Tygři už 3:0. Sparta se ale ještě dokázala vzchopit a dvěma góly ještě do první sirény korigovala výsledek. Ve druhé třetině ale Severočeši odskočili na 4:2. Pražané se sice zásluhou Buchteleho ještě dostali do hry, ale srovnat se jim nepodařilo. Liberec je tak aktuálně osmý a Sparta desátá.

Překvapivě ztratil body hradecký Mountfield, který na domácím ledě přivítal Kometu Brno. Hosté se dostali do vedení už v 31. sekundě, když se po přečíslení tři na dva trefil Kevin Tansey. Ve druhé části ale domácí dokázali otočit skóre během 44 sekund. Jihomoravský celek ale srovnal krok. Do konce základní hrací doby se skóre nezměnilo, nerozhodlo ani prodloužení a šlo se do nájezdů. V nich byla úspěšnější Kometa a sebrala bod navíc. Hradec tak prohrál podruhé v řadě.

​Totálním debaklem skončil zápas mezi Vítkovicemi a Litvínovem. Hosté po dvou třetinách vedli 2:0, ale v poslední části přidali další čtyři branky a domácí se zmohli pouze na jeden přesný zásah. Za Litvínov navíc řádil Petr Straka, jenž zaznamenal hattrick.

Bod uhrálo Kladno v souboji s Plzní. Středočeši sice vedli po zásahu Melky, ale Indiáni otočili na 2:1. Rytířům se sice podařilo srovnat, ale Západočeši opět odskočili v 39. minutě. Tři minuty před koncem zařídil Kladnu bod Beran, ale v prodloužení se už po 11 sekundách prosadil Čerešňák a Plzeň si tak odvedla pod navíc.

Nedělní výsledky Tipsport extraligy:

Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 3:4 pr. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Melka (M. Indrák), 37. Zikmund (Melka), 57. M. Beran (Dotchin, Filip) – 11. Bulíř (F. Přikryl), 29. Dzierkals (Mertl), 39. Mertl (L. Kaňák, J. Kindl), 61. Čerešňák (Schleiss, Mertl).

Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Birner (Filippi), 7. A. Najman (J. Vlach), 7. P. Jelínek (Klapka), 31. Gríger (M. Zachar) – 13. M. Řepík (R. Horák), 18. A. Polášek (D. Kaše), 37. Buchtele (Chlapík).

Mountfield HK – HC Kometa Brno 2:3 náj. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Oksanen (Smoleňák, F. Pavlík), 31. Ščerbak – 1. Tansey (P. Mueller, Zaťovič), 33. P. Mueller (Tansey, Zaťovič), rozh. náj. L. Horký.

HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 54. J. Hruška (Lakatoš, Bernovský) – 17. Zygmunt (Demel, Berka), 38. P. Straka (Balinskis, V. Hübl), 45. P. Straka (Berka), 50. Strejček (J. Jícha), 53. P. Straka (V. Hübl, Fronk), 57. Zygmunt (Jurčík).

Sparta se měla účastnit také Spengler Cupu, který byl ale kvůli koronaviru zrušen: