Fotbal

Ligu opouští jeden z nejlepších střelců, opora Dynama odchází do Maďarska

Ligu opouští jeden z nejlepších střelců, opora Dynama odchází do Maďarska
Fotbalista Fortune Bassey Zdroj: profimedia.cz

Fortune Bassey, jedno z největších překvapení letošního ročníku Fortuna ligy, odchází z českobudějovického Dynama do maďarského Ferencvárose. Jihočeský celek tak přichází o kanonýra, který konta soupeřů zatížil na podzim devíti brankami. Přestupní částka se pohybuje okolo čtyřiceti milionů korun.

Bassey byl s devíti vstřelenými brankami na děleném třetím místě se slávistou Janem Kuchtou, který ale Slavii také opustil a zamířil do ruského Lokomotivu Moskva. Nigerijský útočník se do Maďarska přesunul v rámci jihočeského klubu za rekordní sumu.

23letý šutér se do jihočeské metropole dostal v srpnu roku 2018 z Ústí nad Labem. Následně ale putoval na hostování do Vlašimi. Před sezonou se ale opět připojil k Českým Budějovicím, následně podával nadstandardní výkony a nyní se tak stěhuje do maďarského Ferencvárose, který tamější soutěž vede.

Související obsah

"Máme velkou radost z toho, že se nám podařilo přestup dotáhnout do úspěšného konce. Tento přestup se zapsal do klubové historie, protože se jedná o transfer za nejvyšší částku. Pro nás je to jasný signál v tom, že pokud český nebo zahraniční hráč dokáže na sobě v našem klubu dobře pracovat, může se dočkat velkého přestupu. Fortymu přejeme do jeho další kariéry všechno nejlepší a moc mu děkujeme za služby, které v Dynamu odvedl," sdělil pro klubový web sportovní ředitel klubu Tomáš Sivok.

Naopak posilu hlásí pražská Sparta, kam zamířil Tomáš Čvančara:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události