Fotbal

Zaříznul AC Milán, pak se rozbrečel. Sudího utěšoval i sám Zlatan

Utkání 22. kola italské Serie A mezi týmy AC Milán a Spezia Calcio výrazně ovlivnil rozhodčí Marco Serra, který za vyrovnaného stavu v nastavení neponechal domácím výhodu, a připravil je tak o vítězný gól. O pár minut později navíc Spezia upravila na konečných 2:1. Italský sudí se podle italských médií po zápase v šatně rozplakal a utěšoval ho i Zlatan Ibrahimovič.

Chyby se stávají ve fotbale i v životě. Na tuto minelu ale Marco Serra nejspíše jen tak nezapomene, jelikož možná rozhodne i o mistrovském titulu. Hned, jak foukl do píšťalky, mu bylo jasné, co provedl, ale už to nemohl vzít zpět. Pokud by následně tým AC Milán využil jednu ze dvou šancí, asi by se přes to přenesl snáz než za dané situace, kdy Rossoneri utkání nakonec prohráli 1:2.

Teprve 39letý rozhodčí se podle deníku La Gazzetta dello Sport nebo Il Corriere dello Sport v šatně po utkání rozplakal a utěšovat ho musel dokonce i Zlatan Ibrahimovič, který mu řekl, že chyby se stávají. Tím ale celá anabáze pro Serru nejspíše nekončí, protože se spekuluje, že mu za tuto chybu hrozí přeřazení do nižší soutěže, tedy do Serie B. O tom píší také italská média.

Související obsah

Pokud by AC Milán v utkání zvítězil, k čemuž by měl v případě uznané branky velmi dobře nakročeno, dostal by se na první místo nejvyšší italské fotbalové soutěže před konkurenční Inter Milán. Nyní na něj ztrácí dva body a městský rival má navíc utkání k dobru. 

AC Milán – Spezia Calcio 1:2 (1:0)

Branky: 45+1. Leão – 64. K. Agudelo, 90+6. E. Gyasi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události