Lyon v závěru otočil utkání s Marseille, lahví trefený Payet přihrál na gól

První únorový den patřil ve francouzské lize dohrávce 14. kola mezi Olympique Lyonem a Olympique de Marseille. Domácím vystřelil vítězství Moussa Dembele, který v 89. minutě upravil na 2:1.

Listopadové klání bylo přerušeno po čtyřech minutách hry, kdy byl při rozehrávce rohového kopu zasažen lahví do hlavy Dimitri Payet. V odloženém duelu se francouzský záložník dočkal sladké pomsty, byť před prázdnými tribunami. V desáté minutě z rohového kopu poslal míč do malého vápna a jeho centr do brány poslal hlavou Matteo Guendouzi.

Připomeňte si nesportovní chování fanoušků, které přerušilo zápas:

Ve druhé půli měli domácí několik šancí. Vyrovnání se dočkali v 76. minutě, dlouhý Boatengův centr na pravém křídle zpracoval Malo Gusto a následně míč poslal do vápna. Pro nabídku si doběhl Xherdan Shaqiri, který v pohybu poslal míč do sítě. Rozhodující gól na 2:1 přišel v 89. minutě. Moussa Dembele se po přihrávce od Shaqiriho ocitl sám ve vápně a vyběhnutého Lopeze překonal obloučkem.

Další gól už v zápase nepadl. Marseille prohrála, po devíti zápasech okusila porážku a zůstává na třetím místě tabulky. Naopak Lyon prodloužil sérii bez prohry na osm zápasů a po zisku tří bodů poskočil z jedenáctého na sedmé místo.

Dohrávka 14. kola Ligue 1:

Olympique Lyon - Olympique de Marseille 2:1 (0:1)
Branky: 76. X. Shaqiri (M. Gusto), 89. M. Dembele (X. Shaqiri) - 10. M. Guendouzi (D. Payet)