Fotbal

Tlačili jsme, ale Vrba další hráče nechtěl, uvedl sparťan Čupr o zimních přestupech

Tlačili jsme, ale Vrba další hráče nechtěl, uvedl sparťan Čupr o zimních přestupech
Pavel Vrba uzavřel na Spartě novou smlouvu Zdroj: AC Sparta Praha

Fotbalová Sparta vstoupila do jarní části sezony remízou na půdě Českých Budějovic a zůstala na třetím místě tabulky Fortuna ligy. Přes zimu letenský celek zaznamenal několik změn, když odešli třeba Vindheim nebo Karlsson. Jedinou posilou se stal Tomáš Čvančara. Generální ředitel klubu František Čupr teď přiznal, že trenér Pavel Vrba víc hráčů do kádru nechtěl.

Velký konkurent ze Slavie v zimním přestupovém období přišel o hvězdné duo Kuchta a Stanciu, spoustu dalších fotbalistů ale přivedl a byl na trhu hodně aktivní.

Sparta naopak mnoho pohybů v kádru nezaznamenala. Po návratu z Ostravy se brzy vrátil do Baníku David Lischka, v kabině se poté rozloučili ještě Andreas Vindheim a David Moberg Karlsson. Jediným hráčem, kterého Letenští během pauzy získali, byl jablonecký Tomáš Čvančara.

Fanouškům se možná mohlo zdát divné, že se druhý nejstarší klub v Čechách na poli přestupů moc neangažuje, důvody teď vysvětlil generální ředitel František Čupr.

Ten totiž v pořadu Tiki Taka prozradil, že trenér Pavel Vrba, jenž s týmem podepsal na začátku ledna novou smlouvu do roku 2023, žádné další posily nechtěl.

Související obsah

"Trenér Vrba je s kádrem spokojený. Není to tak, že bychom mu nechtěli přivést hráče. S Tomášem Rosickým jsme na něj tlačili, jenže trenér se vyjádřil jasně. Nechce. Proto jsme si řekli, že nebudeme nadále naléhat," uvedl jeden z nejvýše postavených mužů Sparty.

V průběhu jara se tak uvidí, zda bylo Vrbovo rozhodnutí, které další funkcionáři respektovali, správné. Letenští budou dělit síly mezi českou ligu, domácí pohár a Evropskou konferenční ligu a každá síla se bude hodit.

Sparta v prvním přípravném zápase porazila Chrudim, trefila se i jediná zimní posila Tomáš Čvančara:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události