Hokej

Smutné zprávy ze Slezska, skonal Hadamczikův trenérský kolega Konečný

Smutné zprávy ze Slezska, skonal Hadamczikův trenérský kolega Konečný
Ve věku 73 let zemřel bývalý hráč a hokejový trenér Kamil Konečný. Zdroj: Profimedia.cz

Do hokejového nebe odešel bývalý vážený hráč i trenér Kamil Konečný. Bylo mu 73 let. Na lavičce Třince strávil po boku bývalého reprezentačního lodivoda Aloise Hadamczika čtyři roky, během svého působení dosáhl na historicky první stříbro i bronz Ocelářů v rámci české nejvyšší hokejové soutěže, další úspěchy zaznamenal i ve Vítkovicích a na Spartě.

Konečný pocházel z Opavy, které také zůstal dlouhá léta věrný. Nejprve za tamní Slezan hrál, po konci kariéry aktivního hráče se dal na dráhu hokejového kouče. Třináct sezon působil na lavičce opavského klubu, byl dokonce u slavného postupu do první ligy roku 1996. Jeho působení si všiml Alois Hadamczik, se kterým začal od sezony 1997/98 spolupracovat.

S bývalým reprezentačním koučem zaznamenali skvělá umístění. Jejich první společné angažmá proběhlo na samém východě Slezska. V Třinci hned rok po příchodu skončili v české nejvyšší lize na druhé příčce, v sezoně následující se ikonické dvojici povedlo dotáhnout svůj tým k bronzu.

Dalším týmem, kde Konečný s Hadamczikem zanechali výraznou stopu, byly Vítkovice. Ostravské mužstvo skončilo pod vedením dvou uznávaných trenérů podobně jako Třinec stříbrné. Sám Alois Hadamczik si spolupráci pochvaloval, důkazem je i další medailové umístění ve Spartě Praha. S pražským celkem se v krátkém časovém intervalu dvakrát podívali do semifinále play-off.

Související obsah

Na sklonku trenérské kariéry se Konečný věnoval dětem, nejvíce času trávil v mládežnické akademii své milované Opavy. Mnozí mladíci, kteří Konečnému prošli pod rukama, se brzy dostali do extraligy. Někdejší hokejový trenér zemřel ve věku 73 let na následky vážné nemoci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události