Hokej

Extraligoví hokejisté na Slovensku kradli basy od piva. Klub je vyhodil

Extraligoví hokejisté na Slovensku kradli basy od piva. Klub je vyhodil
David Růžička (v červeném) v akci | Zdroj: profimedia.cz

Tak to tu ještě nebylo. Slovenský extraligový klub HC GROTTO Prešov vyhodil dva obránce Jána Ťavodu a českou posilu Davida Růžičku. A důvod? Hokejisté společně chodili krást basy od piva.

Slovenská policie minulý týden informovala o opakovaných případech, kdy dva mladí muži v obchodním centru v Košické ulici brali z regálů volné přepravky na pivo a následně je vraceli do výkupu prázdných lahví. U pokladny si pak lístky nechali proplatit.

Po zjištění totožnosti se zjistilo, že parťáci z prešovské obrany spolu "drželi basu" i za hranou zákona. Ačkoli prý šlo o sázku, klub s oběma viníky okamžitě rozvázal spolupráci.

"Záleží nám na dobrém jménu prešovského hokeje. Naši hráči mají být vzorem pro mladé hokejisty a to, co udělala tato dvojice, je v rozporu s hodnotami našeho klubu," vysvětlil klub a informoval, že za pivní zloděje hledá adekvátní náhradu ze zahraničí.

https://www.facebook.com/hcpresov/posts/363722949089558

Podle zdrojů TN.cz se výplaty obou hokejistů v extraligovém týmu pohybovaly kolem 3,5 tisíce euro, tedy přibližně 85 tisíc korun. Přesto svou pověst a kariéru dali všanc za úsměvných 80 korun, což je na Slovensku průměrná záloha za dvě pivní přepravky.

Související obsah

33letý Růžička, odchovanec Kladna, přišel do Prešova před letošní sezonou po dvouleté štaci v Košicích. Za 36 zápasů v novém dresu nasbíral 10 asistencí a 85 trestných minut. Ťavoda v letošní sezoně za Prešov odehrál 30 zápasů a zapsal dvě asistence.

Raubíři jsou i v NHL, třeba Brad Marchand z Bostonu Bruins v posledním utkání "ukradl" puk natěšenému fanouškovi. Poté sprostě napálil soupeřova gólmana:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události