Lyon stoupá tabulkou, doma vyzrál na třetí Nice

Dlouholetý hegemon francouzské nejvyšší fotbalové ligy Olympique Lyon letos zaostává za svými rivaly v bojích o přední příčky, ale doma proti Nice si spravil chuť a poskočil v tabulce o tři místa.

Lyon šel do zápasu z devátého místa se třemi výhrami z posledních čtyř zápasů a hostující třetí tým ligy měl stejnou bilanci z posledních čtyř utkání. Domácí kvůli několika absencím museli na post středního obránce nasadit záložníka Mendese, ale i přesto Lyon utkání zvládl perfektně.

Do vedení šel po pár minutách hry. Rozhodčí nařídil pokutový kop za ruku už ve třetí minutě. Moussa Dembélé penaltu neproměnil, jelikož Walter Benitez ho vychytal, ale Lucas Paquetá se dostal k dorážce a poslal domácí do vedení. Jenže brankář v době Dembélého kopu nestál na čáře, a jelikož penalta nebyla proměněna, bez ohledu na dorážku se musel pokutový kop opakovat. Napodruhé už Dembélé zvolil druhou stranu než brankář a míč poslal přesně k tyči, takže Lyon s vedoucího gólu přeci jen dočkal.

Hráči Nice působili bezradně a za celý první poločas nevyslali ani jednu střelu. Po přestávce tak opět trestal Lyon, když Toko Ekambi dokázal zblízka dorazit míč do prázdné brány. Hosté nakonec za celý zápas vystřelili jen jednou, takže Lyonští se mohli po závěrečném písknutí radovat ze zasloužené výhry 2:0.