MMA

Adesanya obhájil titul ve střední váze. Soupeř si na něj opět nepřišel

Adesanya obhájil titul ve střední váze. Soupeř si na něj opět nepřišel
Israel Adesanya obhájil titul střední váhy proti Robertu Whittakerovi | Zdroj: Profimedia

Israel Adesanya obhájil titul ve střední váze UFC. V odvetě ho vyzval Robert Whittaker, od kterého Adesanya získal mistrovský pás v roce 2019 a v rozhodujícím zápase uspěl znovu, tentokrát jej porazil na body 48:47, 48:47, 49:46. V příštím zápase by měl Adesanyu vyzvat Jared Cannonier.

V americkém Houstonu se v noci ze soboty na neděli odehrála řada zajímavých zápasů, ale největší pozornost jistě strhával duel o titul ve střední váze. Utkal se v něm obhájce Israel Adesanya proti Robertu Whittakerovi. Právě tito dva borci se spolu utkali v roce 2019 a právě prvně jmenovaný svému soupeři pás "ukradl". 

Nedělní bitva ale byla už podstatně vyrovnanější, když se nigerijskému bojovníkovi podařilo vyhrát až na body. V prvním kole se mu podařilo položit soupeře na zem a byl lepší při boji ve stoje. Whittaker měl zase úspěch u pletiva, kde soupeře dostal několikrát na zem, ale nedokázal ho tam udržet. 

Související obsah

​Vítěze nakonec museli určit rozhodčí, kteří se přiklonili na stranu Adesanyi. Dalším vyzyvatelem tohoto nigerijského bijce by měl být Jared Cannonier, který v neděli dal KO Dereku Brunsonovi.

Noční výsledky UFC:

Bobby Green - Nasrat Haqparast - na body 30:27, 30:27, 30:27

Alexander Hernandez - Renato Moicano - submise

Jared Cannonier - Derek Brunson - KO

Derrick Lewis - Tai Tuivasa - KO

Israel Adesanya - Robert Whittaker - na body 48:47, 48:47, 49:46

O titul v UFC se v květnu utká i Jiří Procházka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události