Hokej

Humor mu zůstal. Jak na padesátiletého oslavence Jágra vzpomínají ve škole?

Ze školy už je nějaký ten pátek venku, ale rozhodně tady na něj nezapomněli. Hokejová legenda Jaromír Jágr oslavil 50. narozeniny, přesto stále válí na ledě v dresu svého Kladna, jehož je velkým patriotem. Podívejte se, jak vypadá základní škola, kde nejproduktivnější Evropan v historii NHL studoval.

Všude jsou vylepené jeho plakáty a dresy, Jágr je zde modla. "Jarda byl naprosto normální jako všichni ostatní, perfektní kluk," líčil ředitel hokejové školy 12. ZŠ Kladno Vladimír Dufek, který Jágra poznal jako dítě coby začínající učitel. "V těch třídách bylo tolik potenciálně budoucích hvězd, že při hodinách tělesné výchovy nijak extrémně nevynikal. Určitě ve čtvrté třídě nebylo patrné, že bude mega hvězda," pokračoval.

Související obsah

Pro vtipnou odpověď Jágr nejde daleko a přesně takový už byl jako malý. "Dodnes mu zůstal humor a glosátorství. To v každém případě používal, ale vždycky znal mantinely," řekl Dufek. Poznávacím znamením mladého Jaromíra byl mullet, účes, který hokejový bůh proslavil. "Domnívám se, že tehdy dlouhé vlasy neměl, protože režim tomu nepřál. První jsem je měl já, když jsem tady v osmnácti nastoupil," usmíval se ředitel školy.

Jágrův odkaz ve škole přetrvává, zvlášť v hokejových třídách chtějí být všichni jako jeden z nejlepších hráčů všech dob. "Přál bych mu, aby hrál hokej ještě dlouho, dožil se hodně let a nezranil se," gratuloval na dálku jeden z chlapců a další se zase zamyslel, jestli bude kladenský nezmar brázdit ledy i v 60 letech. "Možná už bude na vozíčku, ale doufám, že ještě bude hrát," pobavil.

A pak už přišlo jen sborové: "Všechno nejlepší, Jardo!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události