Madridské týmy v LaLize nadělovaly. Suárez se trefil ze 30 metrů

Celkem čtyři zápasy nabídla španělská LaLiga během sobotního programu. Kluby Villarreal i Atlético Madrid jasně vyhrály na venkovních hřištích, zaujal například útočník Luis Suárez, který navyšoval na 2:0 gólem ze 30 metrů. Real Madrid se trápil, ale nakonec doma přehrál Alavés 3:0.

Žlutá ponorka z Villarrealu hrála na půdě Granady, kde dominovala. Na startu duelu měli šance Danjuma i Suárez, ale ani jeden se neprosadil. Nakonec se první jmenovaný prosadil, a to po půlhodině, kdy proměnil penaltu.

Stejný hráč šel pak ke konci první poloviny duelu sám na branku, obešel Maximiana a navýšil vedení Villarrealu již na 2:0. Domácí Granada vyrovnala po hodině hry a také z penalty, kdy se trefil Luis Milla. Honba za vyrovnáním se ale nevydařila. V závěru zkompletoval hattrick skvělý Danjuma, Gómez uzavřel skóre brankou na 4:1.

Atlético hrálo na hřišti Osasuny a již ve čtvrté minutě se po rohovém kopu prosadil Joao Felix. Domácí tlačili, ale Oblak parádně chytal, a když byl překonán, pomohla mu branková konstrukce. Domácí celek měl šance na snížení, ale ty nevyšly. Correa poté dal branku na 3:0.

Real Madrid nepředvádí v poslední době výkony, které by fanoušky úplně těšily. Proti Alavésu to tak dlouho také vypadalo, první poločas nenabídl moc krásného fotbalu. Když ale letos Bílý balet nemůže, je tu záložník Asensio a jeho talent na dalekonosné rány.

Po hodině hry Asensio zakončoval levačkou do vzdálenější šibenice a Santiago Bernabeu explodovalo radostí. V 80. minutě přidal Vinícius gól po naprosto světové kombinace ve vápně, gólový účet uzavřel z penaltového puntíku Karim Benzema.