Fotbal

Mourinho za blikanec dostal stopku. Odkopl míč a tohle řval na rozhodčího

Urazil rozhodčího, neudržel nervy a ve vzteku kopl míč mezi diváky. Temperamentní kouč José Mourinho za běsnění na střídačce během zápasu AS Řím s Hellas Verona inkasoval dvouzápasovou stopku.

AS Řím, jenž trápí četná marodka, v sobotu přivítal na hřišti Veronu a díky dvěma gólům v posledních 25 minutách ze hřiště odešel alespoň s jednobodovým ziskem. O něco dřív do útrob stadionu zamířil José Mourinho, který v nastavení neudržel nervy.

Nespokojený s rozhodcovským výkonem Luca Pairetta (92 odpískaných zápasů v Serii A) nedbal místa vyhrazeného pro trenéry, s italskou grácií divoce gestikuloval a na rozhodčího ukazoval gestem pro telefonní hovor. Když se mu dostal hrací míč do ruky, divoce ho odkopl.

Související obsah

Italský novinář Giovanni Capuano z deníku La Stampa prozradil, co měl Mourinho na Pairettu řvát, než ho odtáhl jeden z pomocných trenérů. "Poslali tě sem naschvál…Juve tě poslal," měl řvát portugalský kouč, jehož tým je na osmém místě italské Serie A, šest bodů za čtvrtým Juventusem.

Za údajnými pokřiky však může být mnohem více než jen ligová rivalita. Mourinho dobře ví, že Pairettův bratr Alberto dlouhých osm let pracoval pro Juventus a co víc, jejich otec Pierluigi, který také působil jako rozhodčí, byl mezi odsouzenými v nechvalné kauze italského fotbalu známé jako Calciopoli. Díky odposlechům policie v roce 2006 odhalila korupční skandál, kdy zejména Juventus, ale i další týmy jako AC Milán, Lazio Řím či Fiorentina skrze rozhodčí ovlivňovaly své zápasy.

Související obsah

Před vyloučením se Mourinho kolegiálně ještě objal se svým protějškem Igorem Tudorem, který vede Hellas Veronu. Pak už ale zamířil do šaten. Italská fotbalová federace (FIGC) bývalého lodivoda Manchesteru United, Chelsea nebo Tottenhamu potrestala dvouzápasovou stopkou. Zmešká tedy utkání proti Spezii a Atalantě. 

Není to poprvé, co je letos Mourinho trestán. Letos viděl červenou při utkání s Neapolí a vyloučen byl také při přátelském utkání s Realem Betis.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události