Tenis

Tenistka Svitolinová bojuje za Ukrajinu. Peníze z turnajů věnuje armádě

Tenistka Svitolinová bojuje za Ukrajinu. Peníze z turnajů věnuje armádě
Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová | Zdroj: Profimedia

Ukrajinská tenisová jednička Elina Svitolinová v posledních dnech na sociálních sítích emotivně komentuje válečný konflikt na Ukrajině. Nyní chce přejít od slov ke skutkům a rozhodla se, že pomůže armádě. Finanční odměny z nadcházejících turnajů chce věnovat právě ukrajinské armádě a také chce přispět na humanitární pomoc.

Sedmadvacetiletá tenistka si během své úspěšné kariéry vydělala na prize money téměř půl miliardy korun. Další vydělané peníze však nepřidá na své konto, ale pošle je potřebným. Uvedla to na svém instagramovém profilu v dopise adresovaném své vlasti.

"Moji lidé, každý den se o vás bojím. Jsem zničená, mé oči nepřestávají brečet, mé srdce nepřestává krvácet," napsala emotivně vítězka Turnaje mistryň z roku 2017. "Ale jsem také hrdá. Vidět naše lidi, naše matky, naše otce, naše bratry, naše sestry, naše děti, oni jsou tak stateční a silní, když bojují, aby tě (Ukrajino) ochránili. Oni jsou hrdinové," pokračovala jindy usměvavá blondýnka.

https://www.instagram.com/p/CaenzYvLXNH/?utm_source=ig_web_copy_link

"Rozhodla jsem se přerozdělit vyhrané peníze z mých dalších turnajů a přispět na armádu a humanitární pomoc, abych pomohla bránit tebe, má země. Ukrajino, ty nás spojuješ, ty jsi naše identita, ty jsi naše minulost a naše budoucnost. My jsme Ukrajina," prozradila způsob, jak sama pomůže válkou zmítané zemi.

Související obsah

​Současná světová patnáctka se následně pod dopis podepsala jako hrdá Ukrajinka. Svitolinovou hned v úterý čeká první kolo na turnaji v mexickém Monterrey. O motivaci bude mít jednoznačně postaráno. Na turnaji bude v pozici nasazené jedničky, bude hrát nejen za sebe, ale i za svou vlast, a navíc ji v prvním kole čeká Anastasija Potapovová, reprezentantka Ruska.

Ruský tenista Andrej Rubljov po výhře v Dubaji napsal na kameru vzkaz, že válku si nepřeje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události