Fotbal

Přišel jen na penalty a selhal. Předražený Kepa se stal terčem vtipů i urážek

Přišel jen na penalty a selhal. Předražený Kepa se stal terčem vtipů i urážek
Brankář Kepa Arrizabalaga při své přestřelené penaltě | Zdroj: Profimedia

Když v roce 2018 přišel Kepa Arrizabalaga do Chelsea, očekávaly se od něj velké věci, jelikož byl nejdražším brankářem historie. Aktuálně ovšem plní v londýnském klubu roli náhradníka a ve finále Carabao Cupu nastoupil ve 120. minutě jako specialista na penaltový rozstřel. Jenže ani jednu z 11 penalt nechytil a sám svůj pokus neproměnil. Stal se tak terčem nadávek a vtipů.

Kluby Liverpool a Chelsea sehrály bezbrankové finále Carabao Cupu a po 120 minutách hry bylo jasné, že rozhodnou penalty. Trenér Chelsea Thomas Tuchel se proto rozhodl vystřídat svou jedničku Benjamina Mendyho za Kepu Arrizabalagu. Španělský brankář cestou do finále vychytal už dvakrát postup v penaltovém rozstřelu, takže německý stratég zkusil tuto variantu, která mohla působit i jako psychologický žolík.

Jenže hráči Liverpoolu se nenechali rozhodit. Fabinho ve druhé sérii zesměšnil Kepu panenkovským dloubáčkem doprostřed brány:

A Virgil van Dijk se hned v další sérii nenechal rozhodit brankářovým pokusem znervóznit soupeře postavením mimo střed brány. Nizozemec s ledovým klidem poslal míč právě na stranu, kde Kepa stál. I když tam Španěl skočil, van Dijkův pokus zamířil přesně k tyči a brankář byl krátký:

Všech 20 hráčů nakonec své penalty proměnilo, takže došlo na brankáře. Liverpoolský Kelleher se také nemýlil, takže zodpovědnost padla na Kepu ne v pozici brankáře, nýbrž v pozici exekutora pokutového kopu. Nejdražší brankář v historii ale poslal svůj pokus vysoko nad bránu, takže první trofej v sezoně slavil Liverpool. Arrizabalagovi tak zbyly jen oči pro pláč.

Na náladě mu pak rozhodně nepřidaly reakce fanoušků. Ti z Česka si vzpomněli na seriál Okresní přebor, kde brankář (v podání Jakuba Koháka) podobně přestřelil z penaltového puntíku.

Pod příspěvkem, kde se jeden z fanoušků chlubil, že jeho otec přinesl Kepou přestřelený míč domů, angličtí fanoušci okamžitě vtipkovali, že míč onomu muži patrně přistál na zahradě. Brankářův pokus je také přirovnáván ke slavné penaltě Sergia Ramose, o které se říkalo, že skončila ve stratosféře.

Související obsah

Jenže fanoušci nekončí pouze u vtipů. Mnoho z nich nadává španělskému brankáři, že je nepoužitelný a zbytečný. Do Chelsea přišel za více než dvě a čtvrt miliardy korun, ale plní pouze roli náhradníka, a když nyní dostal šanci být užitečný ve finále Carabao Cupu, tak selhal.

Takto se zrodila výhra Liverpoolu nad Chelsea:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události