Další sporty

Státní vyznamenání? Pocta, ale v této době si jej nepřevezmu, má jasno Krpálek

Státní vyznamenání? Pocta, ale v této době si jej nepřevezmu, má jasno Krpálek
Zdroj: Profimedia

V pondělí 7. března proběhne ve Vladislavském sále Pražského hradu slavnostní předávání státních vyznamenání. Dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek si jej ale nepřevezme. Nedokáže si představit, že by si měl v době, kdy jeho kamarádi bojují na Ukrajině, brát slavnostní oblek.

Lukáš Krpálek dokázal na loňských olympijských hrách v Tokiu a před šesti lety v Riu de Janeiru to, co nikdo před ním. Vyhrál zlatou olympijskou medaili v judu ve dvou nejtěžších váhových kategoriích. Za to si po zásluze měl převzít od prezidenta republiky Miloše Zemana státní vyznamenání. Do Vladislavského sálu Pražského hradu se ale nedostaví. 

"Udělení státního vyznamenání si velmi vážím. Je to pro mě pocta, asi největší, jaká může v nesportovním životě být. Bohužel se musím z pondělního slavnostního předávání omluvit," začíná svůj příspěvek na sociální síti Krpálek, který také loni vyhrál cenu Sportovec roku. "Nedovedu si představit, že bych si na sebe bral slavnostní oblek v této době, kdy na Ukrajině umírají lidé, sportovci a mí osobní kamarádi tam bojují v maskáčích za svou vlast," vysvětlil, proč se slavnostního předávání nezúčastní. 

Související obsah

Na závěr také vyslovil přání, aby boje na Ukrajině a kdekoli jinde skončily. "Vždy jsem hrdě a rád reprezentoval naši zemi a vždy budu, ale moc si přeji, aby sportovní souboj byl jediný způsob soupeření mezi státy," vyzval Krpálek.

Lukáš Krpálek a Jiří Prskavec moderovali po olympijských hrách Sportovní noviny na Nově: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události