Hokej

Columbus vyřadil číslo Ricka Nashe, gratulovali Voráček i Výborný

Číslo 61 už v dresu Columbusu Blue Jackets nikdo neoblékne, numero kanadského útočníka Ricka Nashe totiž vystoupalo pod strop arény, kde jej nově uvidí každý, kdo Nationwide Arenu navštíví. S gratulací neváhal například český útočník David Výborný, který se v Nashově kariéře stal jeho nejčastějším gólovým asistentem.

Historie Blue Jackets se píše od roku 2000 a od této doby je Rick hráčem, který odehrál nejvíce utkání (674), vstřelil nejvíce gólů (289), zaznamenal nejvíce asistencí (258) a bodů (547). Bylo tedy naprosto jasné, že se stane prvním hokejistou, jehož dres bude viset pod stropem Nationwide Areny, kde Blue Jackets sídlí. 

Klasicky to byla velká akce, které předcházelo hodně emocí, návratů do minulosti a přání do budoucnosti. Na konci slavnostního ceremoniálu sledoval rodák z Bramptonu po boku své manželky a dětí, jak jeho dres stoupá vzhůru. V aréně bylo 19 434 diváků, což je největší návštěva v historii celé organizace Blue Jackets. 

Nashovi k jeho kariéře a vyřazení gratuloval také český útočník David Výborný, který je stále na druhém místě organizace v počtu asistencí. Přímo Nashovi nahrál na 47 gólů, nikdo kanadskému forvardovi v jeho kariéře nepřipravil více branek. "Ricku, zdravím tě z Prahy. Gratuluji ti k vyvěšení tvého dresu, kamaráde. Byly to krásné časy, přeji ti úspěchy do budoucna," pronesl Výborný ve videu, které probíhalo na kostce, a podle zámořských novinářů si kapitán mistrů světa vysloužil pořádný potlesk. 

Související obsah

Rick Nash především děkoval všem ve své kariéře a pronesl, že Columbus miloval a stále miluje. Poděkoval také dlouholetému hráči Blue Jackets Nicku Folignovi, který byl na druhé straně barikády – v dresu Bostonu, kde právě Nash ukončil kariéru. Tým okolo Jakuba Voráčka nakonec padl v nájezdech, ale český forvard zaznamenal gól a asistenci. 

Na pozápasové tiskové konferenci pak "Voras" vyřazení čísla komentoval s nadšením. "Ceremoniál byl skvělý, pro nás krásná zkušenost. Proslovy a gratulace od velkých jmen jen ukázaly, jak velkým hráčem Rick Nash byl. Kdykoliv řeknete Blue Jackets, lidé hned myslí na Ricka Nashe," poklonil se 37letému vítězi olympijských her Voráček.

Nash aktuálně působí v organizaci Blue Jackets jako ředitel hráčského vývoje. Během své kariéry vyhrál mistrovství světa a olympijské hry, jednou se stal nejlepším střelcem celé ligy. Odehrál 1 060 zápasů a nasbíral 805 bodů. Nikdy si ovšem nesáhl na Stanley Cup. Po výměně z Columbusu si zahrál ještě za Rangers a Bruins, kde v roce 2018 ukončil kariéru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události