Další sporty

Kde se zastaví? Duplantis opět překonal světový rekord ve skoku o tyči

Kde se zastaví? Duplantis opět překonal světový rekord ve skoku o tyči
Světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis Zdroj: Profimedia

Švédský tyčkař Armand Duplantis opět posunul hranice svého sportu o jeden centimetr. Na mítinku v Bělehradě znovu překonal svůj vlastní světový rekord, když přeskočil laťku ve výšce 619 centimetrů. Velmi příjemně se tak naladil na blížící se mistrovství světa. Z pěti nejlepších skoků historie patří 22letému Švédovi hned čtyři.

Armand Duplantis opět dokázal, že je absolutním tyčkařským fenoménem. Olympijský vítěz z Tokia startoval po účasti pod pěti kruhy na pěti mítincích, kdy pokaždé překonal šestimetrovou hranici. V hlavním městě Srbska tuto parádu ještě vylepšil. Jako základní výšku si zvolil 561 cm, kdy ani takto vysoko se nikdo ze soupeřů nedokázal dostat. On ji zdolal hned napoprvé. Stejně tak se mu dařilo i na 585 centimetrech a rovných 6 metrech. Rekordní výkon nakonec překonal na třetí pokus. 

Kromě světového rekordu v hale skočil Duplantis nejvýše i na venkovních mítincích, kde drží rekord 615 cm. Nyní ho ale může těšit, že je ve skvělé formě před blížícím se halovým mistrovstvím světa, které se uskuteční rovněž v Bělehradě. Zlatá medaile z tohoto podniku mu ve sbírce chybí, tak má určitě o motivaci postaráno. Před čtyřmi lety mu patřilo v Birminghamu sedmé místo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události