Hokej

Bylo tohle přes čáru? Hokejové Vary se po postupu vysmály Litvínovu

Bylo tohle přes čáru? Hokejové Vary se po postupu vysmály Litvínovu
Zápas hokejové Energie proti Karlovým Varům. | Zdroj: Profimedia.cz

V hokejové extralize se v posledním kole základní části hrálo na ostří nože. Karlovy Vary si to v přímé bitvě o předkolo play-off rozdaly s Litvínovem a nakonec zvítězily 3:1. Zatímco Energie se tak mohla radovat, hráčům Vervy zbyly oči pro pláč. Západočeský celek se navíc svému soupeři na sociálních sítích pěkně vysmál. Přidal totiž příspěvek s logem Litvínova a jediným písmenem "L" znamenající slovo loser.

Mohli si to odpustit, nebo je to oživení příliš korektního prostředí? Karlovarští hokejisté porazili v přímé bitvě o předkolo play-off Litvínov a po zápase klub nenapadlo nic lepšího než se protivníkovi zpoza Krušných hor vysmát. 

Na sociálních sítích Energie se totiž po triumfu 3:1 objevilo upravené logo Vervy. Chybějící název týmu nahradilo jediné písmenko "L", jež označilo Litvínov jako losera. 

Příspěvek, který byl myšlený jako vtip a součást hecování, ale většina fanoušků odsoudila. "Za hranou profesionality," napsal jeden z uživatelů twitteru, kam Energetici logo umístili. "Pevně doufám, že příští pondělí budete mít po sezoně vy. Za vteřinu dvanáct jste v předkole a budete se vysmívat. Nevím, no. Říká se tomu respekt k soupeři. Ale od vás vlastně nic zvláštního," přisadil si další. 

Servítky si nebrala ani spousta dalších fanoušků. Většina z nich by žert pochopila v jiném kontextu nebo na fanouškovských stránkách, ale ne jako oficiální prezentaci klubu. "Myslím, že byste si měli uvědomit rozdíl mezi oficiálním kanálem klubu a fanouškovskými stránkami. Tento mem by určitě pobavil spoustu fanoušků i z jiných klubů, ale na oficiálním účtu je vyloženě trapný. Dle mého by mělo platit porazit, ale neponižovat," opřel se do Energie jeden z hokejových příznivců.

Související obsah

Jinak to shrnul další ze spousty uživatelů. "Je to sice dost na hraně, ale solidní rejp. V NHL běžná věc. Být z Litvínova, tak se po**ru, Vary se dobře trefily," napsal.

Na karlovarskou provokaci zareagoval i samotný Litvínov, který dal jasně najevo, co si o Varech myslí. "My se na vaši úroveň nesnížíme a gratulujeme vám k postupu," odpověděla na tweet Verva a utnula tak možnost, že by se vtip dočkal další přestřelky a pokračování.

Poslední zápas základní části extraligy nepřinesl jen boje o play-off, ale také jeden krásný charitativní projekt:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události