Fotbal

Nečekané rozhodnutí! Pavel Kadeřábek končí reprezentační kariéru

Nečekané rozhodnutí! Pavel Kadeřábek končí reprezentační kariéru
Pavel Kadeřábek v dresu fotbalové reprezentace | Zdroj: AP/ Profimedia.cz

Hodně nečekaná zpráva přišla od českého fotbalového reprezentanta Pavla Kadeřábka. Devětadvacetiletý fotbalista se vzhledem ke zranění rozhodl skončit v nejcennějším dresu. Navázal tak například na Vladimíra Daridu, který se rozhodl skončit po evropském šampionátu.

"Rád bych touto cestou informoval českou sportovní veřejnost o ukončení své reprezentační kariéry. Tento krok jsem zvažoval delší dobu, v každém případě se jednalo o velmi těžké rozhodování," pronesl někdejší hráč Sparty, který za Česko naskočil do 48 zápasů a vstřelil tři branky. 

Aktuální hráč německého Hoffenheimu poděkoval a pronesl, že reprezentovat pro něj byla čest. "Česká fotbalová reprezentace pro mě vždy byla nejvyšší možnou metou, jsem vděčný a pyšný, že jsem mohl být její součástí. Sám před sebou i směrem k fanouškům mám čisté svědomí v tom, že jsem vždy reprezentoval naplno a s maximální touhou pomoci českému fotbalu k úspěchu," řekl rodák z Prahy. 

Související obsah

Důvod k ukončení kariéry v reprezentačním dresu je jasný. Kadeřábek bojuje poslední dobou se zraněními, které jej vyřazují ze hry. "V posledních dvou letech jsem se potýkal s několika zdravotními problémy, které mě pustily jen do zhruba poloviny soutěžních klubových utkání. Přestože jsem vždy respektoval doporučení a postup lékařů, fyzioterapeutů a dalších odborníků, věnoval maximální pozornost rehabilitaci a regeneraci, zdravotní problémy se v nepravidelných intervalech vracejí," vysvětloval Kadeřábek.

Kadeřábek odešel ze Sparty do bundesligového Hoffenheimu v roce 2015, kde hned od prvních sezón pravidelně nastupoval. Aktuálně má krajní obránce smlouvu až do roku 2025. V reprezentaci nastoupil ke 48 zápasům. Debutoval v roce 2014 proti Finsku, první gól pak vsítil v kvalifikaci na Euro proti Islandu o pár měsíců později. 

Kariéru v reprezentaci ukončil například i Vladimír Darida, kterému se letos povedlo i skórovat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události