Mimo Evropské konferenční ligy se hrála ve čtvrtek také Evropská liga, kde se představil například West Ham či Leverkusen. Tomáš Souček se svým týmem na půdě častého vítěze soutěže nevstřelil branku a padl 0:1. Leverkusen hrál v Atalantě, ale stále ještě bez zraněného Patrika Schicka.
Tomáš Souček nastoupil na půdě druhého celku LaLigy v základní sestavě. V první velké šanci utkání byl Chorvat Vlašič, který hlavičkou zakončoval z malého vápna, ale Búnú předvedl excelentní zákrok. V dobré šanci byl na druhé straně také Acuňa a Nasírí, jehož hlavičku Aréola parádně schoval ve svých rukavicích.
Po hodině hry se již domácí radovali. Munír si naběhl na míč směřující do vápna a placírkou jej poslal ke vzdálenější tyčce, Aréola neměl jedinou šanci zasáhnout. Anglický tým se pokusil ještě vyrovnal, ale střela Lanziniho nevyšla, a tak v odvetě budou Kladiváři dohánět jednobrankové manko.
Kat Sparty v základní skupině, skotští Rangers, vyzvali na domácím pažitu srbskou Crvenou Zvezdu. Domácí se trefilli dvakrát v úvodu a třetí gól přidali na startu druhého poločasu. Hostující Katai během prvního poločasu dal dvě branky, ale ani jedna nebyla uznána po diskuzi s VARem, pak stejný hráč neproměnil penaltu.
Leverkusen bez Patrika Schicka hrál na půdě Atalanty, v jejíž dresu zářil Ukrajinec Ruslan Malinovskyj, který dal branku a přidal dvě asistence. Bayer si nicméně odváží nadějný výsledek do odvety, prohrál totiž o jedinou branku. Barcelona odcestuje po remíze s Galatasarayí na tureckou horkou půdu s těžkým úkolem.
Výsledky osmifinále Evropské ligy:
Sevilla FC – West Ham United 1:0 (0:0)
Branky: 60. Munír
Rangers FC – FK Crvena Zvezda Bělehrad 3:0 (2:0)
Branky: 11. Tavernier (pen.), 15. Morelos, 51. Balogun
SC Braga – AS Monaco FC 2:0 (1:0)
Branky: 3. Ruiz, 89. Oliveira
Atalanta Bergamasca Calcio – Bayer Leverkusen 3:2 (2:1)
Branky: 23. Malinovskyj, 25. Muriel, 49. Muriel – 11. Aránguiz, 63. Diaby
FC Barcelona – Galatasaray Istanbul 0:0
West Ham padl v osmifinále FA Cupu, nestačil na ligový Southampton: