Další sporty

Kariéru končí česká medailistka ze Soči. Už nemohu tak pomoct, říká

Kariéru končí česká medailistka ze Soči. Už nemohu tak pomoct, říká
Biatlonistka Eva Puskarčíková. | Zdroj: Profimedia.cz

Eva Puskarčíková definitivně končí s biatlonem a se sportovní kariérou. Česká reprezentantka to oznámila před závěrečným víkendem světového poháru, který je na programu od pátku v norském Oslu. Velké rozhodnutí oznámila na svých sociálních sítích.

"Tento víkend bude můj poslední nejen v této sezoně, ale i v těch dalších. Toto rozhodnutí ve mně bobtná již delší dobu a cítím, že mé sportovní výkony mě již vnitřně nenaplňují a už není v mých silách týmu pomoci tak, jak bych si přála," prohlásila 31letá česká závodnice. "Tímto bych se s vámi chtěla rozloučit. Ne tedy navždy, doufám. Po profesionální sportovní stránce ale ano," pokračovala.

"Cítím, že je čas zase na nové věci. Sice se toho na jednu stranu strašně děsím, po 15 letech ve sportovní bublině, ale což, nějak bylo, nějak bude. Buďme rádi, že jsme zdraví," dodala bronzová olympijská medailistka ze štafety z roku 2014.

https://www.instagram.com/p/CbNWW4WNoBq/

"Já tedy teď zahazuji řasenku a jdu si přišpendlit kapesník k rukávu, ať tento víkend přežiji. Tímto se omlouvám i vám, že se na mě asi nebude dát koukat v TV při rozhovoru," sdělila s úsměvem Puskarčíková. A nezapomněla ani na děkovnou část. "Chtěla bych vám všem moc poděkovat. Fanouškům, mé rodině, přátelům a celému týmu se všemi lidmi okolo děkuji za tu mnohaletou podporu. Užili jsme si spoustu srandy, slz, bolesti i radosti. Myslím, že to stálo za to," přidala na závěr.

Puskarčíková v biatlonovém kolotoči strávila 15 let, z toho deset ve světovém poháru. Byla součástí zlaté biatlonové generace společně s Gabrielou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Ondřejem Moravcem, Michalem Šlesingrem a Jaroslavem Soukupem. V ženské štafetě ji doplňovala také Jitka Landová.

"Evička byla součástí neopakovatelné éry našeho biatlonu. Věřím, že se brzy dočká olympijské medaile ze Soči, a bude tedy odcházet jako medailistka z olympijských her i mistrovství světa. Za celý český biatlon bych jí chtěl moc poděkovat a popřát spoustu úspěchů v dalším životě. Pokud by chtěla zůstat u biatlonu, budeme moc rádi. Ví, že má u nás vždycky dveře otevřené. Nejdůležitější je, aby byla šťastná," vzkázal přes biatlon.cz předseda Českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

Související obsah

​Následující finále světového poháru v norském Oslu bude pro Puskarčíkovou tím posledním. V pátek s jistotou nastoupí do sprintu, a pokud zajede do 60. místa, představí se i v sobotní stíhačce. Sympatická česká biatlonistka, která měla přezdívku "Sluníčko", se loučí jako bronzová medailistka z olympijských her ze Soči z roku 2014. Medaili české kvarteto dostane dodatečně po diskvalifikaci Ruska. Má také stříbro ze ženské štafety z mistrovství Evropy, které vybojovala v roce 2013. Ve smíšené štafetě se radovala z bronzu na mistrovství světa 2020.

Ve světovém poháru startovala ve 224 závodech. Dvakrát se rodačka z Harrachova podívala i na stupně vítězů. V Pokljuce v prosinci roku 2016 vybojovala ve stíhačce bronz a o měsíc později v Oberhofu získala v závodě s hromadným startem také třetí místo. V sezoně 2016/2017 obsadila v celkovém hodnocení 13. příčku. Se svými parťačkami vyhrála také čtyři štafety, dvakrát dojely druhé a třikrát třetí. V sezoně 2014/2015 se podepsala pod zisk malého křišťálového glóbu.

Eva Puskarčíková byla členem úspěšné české výpravy na olympijských hrách v Soči:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události