Extraliga zná všechny čtvrtfinalisty. Dál jdou Vítkovice, Boleslav a Liberec

Souboj mezi Vítkovicemi a Olomoucí Zdroj: Profimedia

Hokejová Tipsport extraliga se ve čtvrtek dozví kompletní čtvrtfinálové složení. Jako první z předkola postoupily Pardubice, které vyřadily Karlovy vary 3:0 na zápasy. V pátém zápase uspěly Vítkovice, které přešly přes Olomouc po výhře 3:1. Rozhodující zápas zvládla také Mladá Boleslav, která vyhrála v Plzni 3:2. Uspěl také Liberec, který doma porazil Brno 6:1.

V Ostravě se jako první dostala do vedení Olomouc, a to už v první třetině. Ondruškovu střelu Stezka vyrazil, ale po následném odrazu se ke kotouči dostal Vojtěch Tomeček a otevřel skóre. O 47 sekund později ale domácí srovnali krok. Lakatoš našel dobře postaveného Petra Fridricha, jenž zakončoval do prázdné branky.

Rozhodnutí přišlo v poslední třetině. Zpoza branky nahrával Bernovský, kde byl Robert Flick a trefil se přesně na vzdálenější tyč. Sekundu před koncem dal na konečných 3:1 do prázdné branky Lukáš Krenželok. Tým kolem Davida Krejčího tak zapisuje nejhorší výsledek od roku 2017. Vítkovice čeká ocelářské derby s Třincem.

V předkole opět končí Plzeň. Ta v pátém zápase nestačila na Mladou Boleslav. Středočeši se dostali do vedení v první třetině, když se na brankovišti prosadil Jakub Kotala. Po půl hodině hry přišlo vyrovnání po střele z pravého kruhu Michal Bulíř. Boleslav ale odskočila o dva góly. Svoboda vyrazil ránu Bičevskise, ale na dorážku Oscara Flynna už nedosáhl.

Na 3:1 upravil Miloš Kelemen, jenž se trefil z pravého kruhu na vzdálenější tyč. Naději vystřelil ještě domácí Jan Schleiss, který se trefil přesně pod horní tyč, ale Boleslav už vedení udržela. Ve čtvrtfinále tak narazí na hradecký Mountfield.

Nejjednoznačnější průběh mělo utkání v Liberci. Ten nedal Kometě sebemenší šanci a zvítězil 6:1. Severočechům se podařila především druhá třetina, ve které nastříleli tři branky. Dvěma góly se na vítězství podílel Michal Birner a Jan Ordoš. Bílí Tygři vyzvou ve čtvrtfinále Spartu.

Čtvrteční výsledky předkola play-off Tipsport extraligy:

Vítkovice – Olomouc 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Fridrich (Lakatoš, J. Hruška), 43. Flick (Bernovský, L. Kovář), 60. L. Krenželok – 8. V. Tomeček.
Konečný stav série: 3:2.

Plzeň – Mladá Boleslav 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Bulíř (Čerešňák), 51. Schleiss (Čerešňák) – 15. Kotala (D. Šťastný), 40. O. Flynn (Bičevskis, Kotala), 47. Kelemen (Ševc).
Konečný stav série: 2:3.

Liberec – Kometa Brno 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Ordoš (Gríger, L. Šmíd), 22. Birner (Filippi, L. Šmíd), 26. Klepiš (Kolmann, M. Rosandić), 40. Ordoš (Gríger, Klepiš), 60. Birner (Filippi, Klapka), 60. Gríger (Rychlovský) – 41. Zaťovič (P. Mueller, P. Holík).