Fotbal

Jsi parazit, pustila se média do Balea. To vy berete lidem životy, reaguje fotbalista

Fotbalista Gareth Bale
Fotbalista Gareth Bale Zdroj: Profimedia

Mezi fotbalistou Realu Madrid a španělskými médii to poslední dobou pořádně vře. Novinář Manuel Julia Dorado z deníku Marca o něm totiž napsal, že je parazit, protože akorát vysává z Realu Madrid peníze. Velšský křídelník si tato slova nenechal líbit a razantně se proti nim ohradil. Označil je za nechutné a jejich autor by se měl za sebe stydět.

Gareth Bale přestoupil do Realu Madrid v roce 2013. Za devět let svého působení ve španělském klubu získal celkem čtrnáct trofejí, včetně čtyř ušatých pohárů pro vítěze Ligy mistrů. Během prvních let na Pyrenejském poloostrově byl fanoušky Bílého baletu po právu zbožňován. Ve španělské lize sázel gól za gólem a přidával i spoustu asistencí. Svůj nejhvězdnější moment si schoval na finále Ligy mistrů v roce 2018, kdy ukázkovými nůžkami rozhodl zápas proti Liverpoolu.

Od té doby ale začala jít jeho kariéra z kopce. Místo fotbalových stadionů se objevoval čím dál tím častěji na golfových hřištích a jeho hláška: "Wales –⁠ golf –⁠ Madrid –⁠ přesně v tomto pořadí," která je dnes už legendární, fanoušky Realu Madrid pořádně namíchla. Poslední kapkou byla jeho neúčast na nedělním El Clásicu proti Barceloně, kdy si stěžoval na bolesti zad, a tak do utkání nenastoupil. Ve čtvrtek už byl ale jako rybička a dvěma góly do sítě Rakouska pomohl velšské reprezentaci postoupit do finále baráže mistrovství světa. Přičemž ten první stál opravdu za to. 

https://twitter.com/CuriosidadesPRL/status/1507089102071554056?s=20&t=Ax2z7SOIE4ybwxRlGF_Eww

"Parazit Bale přišel z chladné a deštivé Británie. Usadil se ve Španělsku, v Realu Madrid, kde v přestrojení nejprve projevoval píli a lásku ke svému hostiteli, ale pak se ukázala jeho pravá povaha, kdy začal vysávat krev, aniž by za to cokoliv dával. No, víc než krev vysával klubová eura," nebral si servítky ve svém sloupku pro deník Marca novinář Manuek Julia Dorado s tím, že si ročně v přepočtu vydělá 440 milionů korun.

Tato slova si Bale pochopitelně nenechal líbit a okamžitě na ně reagoval na svých sociálních sítích. "V době, kdy si lidé berou život kvůli bezcitnosti a neoblomnosti médií, chci vědět, kdo tyto novináře a zpravodajské zdroje, které jim umožňují psát takovéto články, vede k odpovědnosti?" ptá se Bale, kterého Doradova slova očividně namíchla. Označil je za pomlouvačnou, hanlivou a spekulativní žurnalistiku. 

"Naštěstí jsem si během svého působení v centru veřejného dění vytvořil hroší kůži, ale to neznamená, že články jako tyto nezpůsobují škodu a osobně a profesně nepoškozují ty, proti kterým jsou tyto zlomyslné příběhy vedeny. Byl jsem svědkem, jakou daň si mohou média vybrat na duševním a fyzickém zdraví lidí," kritizoval Bale. 

Související obsah

"Média očekávají od profesionálních sportovců nadlidské výkony a jsou první, kdo s nimi slaví, když dosáhnou úspěchu. Ale místo toho, aby s nimi soucítila, když trochu zachybují, roztrhají je na kusy," nechápe čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů.

Real Madrid se musel v El Clásicu obejít bez Garetha Balea a schytal těžký debakl 0:3. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události