Fotbal

United si pojistili portugalskou hvězdu. Finančně si výrazně polepší

United si pojistili portugalskou hvězdu. Finančně si výrazně polepší
Zdroj: Profimedia

U Manchesteru United bude nadále pokračovat portugalský záložník Bruno Fernandes. Nejúspěšnější anglický celek si jeho služby pojistil až do roku 2026, a navíc mu přihrál pořádný balík peněz. Hráčův plat se dokonce zdvojnásobí.

Nová smlouva Bruna Fernandese bude platit do roku 2026 a obsahuje opci i na další rok. A ze slov portugalské hvězdy je znát, že je z nového kontraktu nadšená. "Od chvíle, kdy jsem přestoupil do Manchesteru United, mám s klubem a našimi úžasnými fanoušky skvělý vztah. Od mala jsem tomuto týmu fandil a snil jsem o tom, že tu budu jednou hrát," řekl pro klubový web.

"Ten sen je nyní realitou a je mi ctí, že zde mohu hrát. I po dvou letech je stále úžasné vstupovat na Old Trafford a slyšet zpívat fanoušky. Je opravdovým privilegiem nosit tento dres a bojovat za tak neuvěřitelný klub," pokračoval Fernandes. "Během posledních let jsme zažili několik skvělých okamžiků, ale to nejlepší ode mě i od celého týmu teprve přijde," slibuje 27letý fotbalista.

Související obsah

​Fernandes si také výrazně finančně polepší. Když v roce 2020 přestoupil ze Sportingu Lisabon právě do Manchesteru United, pobíral bez bonusů přibližně 100 tisíc liber týdně (2,8 milionu korun). Nyní bude brát více než dvakrát tolik. Jeho plat se bude pohybovat kolem 240 tisíc liber týdně (6,9 milionu korun). Nejlépe placeným fotbalistou manchesterského celku je Cristiano Ronaldo, jenž bere 400 tisíc liber týdně (11,5 milionu korun).

Bruno Fernandes letos nezáří tak, jako v minulém roce. Přesto ve všech soutěžích dokázal nastřílet 9 branek a přidal 14 asistencí. Hlavním cílem Manchesteru v letošní sezoně už je pouze Premier League, ve které se snaží dostat mezi nejlepší čtyřku. Z Ligy mistrů i domácích pohárů už anglický celek vypadl.

​Na začátku roku se spekulovalo, že by Manchester United mohl opustit Cristiano Ronaldo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události