Tenis

Nová tenisová jednička má problém, Šwiatekovou čeká kvůli zranění pauza

Nová tenisová jednička má problém, Šwiatekovou čeká kvůli zranění pauza
Polská tenistka Iga Šwiateková po výhře na turnaji v Miami. | Zdroj: Profimedia.cz

Polská tenistka Iga Šwiateková opanovala turnaj v Miami a v pondělí se stane novou světovou jedničkou v žebříčku WTA. V letošní sezoně prozatím nemá konkurenci a tenisoví fanoušci jsou zvědaví, kam to se svojí formou dotáhne. Teď ale 20letá hráčka řeší komplikaci. Kvůli zranění ruky totiž nuceně vynechá turnaj v Charlestonu.

Sice se může radovat z velkého úspěchu, ten ale Polce Šwiatekové mírně zhořknul. Po vítězství v Miami, kde ve dvou setech porazila Japonku Ósakaovou, se sice zkraje příštího týdne vyhoupne na pozici ženské světové jedničky, na další úspěch si ale bude muset počkat. 

Vítězka tří turnajů WTA 1 000 v řadě totiž laboruje se zraněním ruky. Po triumfech v Dauhá, Indian Wells a právě Miami se tak musela nuceně odhlásit z podniku v Charlestonu.

"Je mi velmi líto, že jsem odstoupila z Charlestonu, ale po maratonu tří turnajů, kde jsem hrála finále, mám menší zranění ruky, takže si potřebuju odpočinout," uvedla 20letá hráčka podle agentury Reuters

Související obsah

​Na pokračování série, která už čítá 17 vítězných zápasů v řadě na tvrdých površích, tak bude moct navázat až po zdravotní pauze. 

Na French Open 2020 získala Iga Šwiateková svůj první grandslamový titul ve dvouhře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události