Fotbal

Já ti ji nakouřím, že se po**š, řval Rada k tribuně. Chtěl utnout vulgarity, říká klub

Já ti ji nakouřím, že se po**š, řval Rada k tribuně. Chtěl utnout vulgarity, říká klub
Zdroj: profimedia.cz

Horkokrevný trenér Petr Rada se znovu stal hitem internetu. Ruchové mikrofony v Ďolíčku tentokrát zachytily jeho roztržku s fanouškem. "Pojď sem, já ti ji nakouřím, že se po****š," řval lodivod Jablonce směrem k tribuně. Co na to klub?

Rada nechodí pro ostré slovo daleko. Ať už ho naštvou otázky novinářů, výkon rozhodčího, či kritika jeho svěřenců, 63letý trenér se často pustí ze řetězu. Stejně tomu bylo na konci poločasu s Pardubicemi.

Rada se otočil na tribuny a spustil: "Pojď dolů! Pojď! Pojď sem. Já ti ji nakouřím, že se po****š." Radu vytočil neukázněný fanoušek, který měl jabloneckého trenéra nazvat "čů****m". Taková urážka je podle Rady za hranou únosnosti, a tak vyzval dotyčného k pěstnímu vyrovnání. 

Na začátku druhé půle za Pardubice, hrající letošní sezónu ve Vršovicích, srovnal David Huf na 1:1. Stav vydržel do konce hrací doby a týmy se rozešly smírně a s jednobodovým ziskem. Jablonec je po 27. kole s 25 body na 12. místě tabulky.

Související obsah

Chování, které by člověk čekal spíše v nižších ligách české kopané, řešil klub s Radou interně. Na otázku, zda byla reakce adekvátní, tiskový mluvčí odpověděl takto: 

"Práce profesionálního trenéra ve fotbale je sama o sobě psychicky a emocionálně náročná, a proto čas od času může dojít k takovému incidentu, ze kterého samozřejmě nemáme radost. V lepším případě by bylo dobré takovou provokaci od fanouška ignorovat, ale nebyla žádná činnost od pořadatelské služby, takže se to trenér snažil vyřešit sám a pokračování hrubých vulgarit ukončit, což se nakonec podařilo."

A co by se dalo udělat proto, aby se podobné situace na českých stadionech neopakovaly? "Předejít těmto incidentům by se dalo tak, aby někteří jedinci, kteří jdou na fotbal, nebyli tak moc pod vlivem. Druhá věc je nečinnost pořadatelů, kteří tohoto jedince nechali takto vulgárně urážet našeho trenéra. Přeci neznamená, že když si někdo koupí lístek na fotbal, tak se pak může chovat takhle. Někteří lidé říkají, že se nad to měl trenér povznést, ale ne vždy se to podaří. Je k tomu potřeba součinnost všech zúčastněných osob."

Rada perlil i po ztraceném zápase proti Spartě. Na tiskovce neskrýval rozhořčení nad výkonem rozhodčích: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události