Další sporty

Rusové a Bělorusové přijdou o další akci. Dostali stopku na Bostonský maraton

Rusové a Bělorusové přijdou o další akci. Dostali stopku na Bostonský maraton
Bostonský maraton patří mezi tradiční běžecké závody. | Zdroj: Profimedia.cz

Válečný konflikt na Ukrajině už více než měsíc zasahuje i do světa sportu. Naposledy ovlivnil tradiční Bostonský maraton, který se uskuteční v polovině dubna. Organizátoři totiž zakázali Rusům a Bělorusům, aby se populárního běžeckého závodu zúčastnili.

Ruští a běloruští sportovci už byli kvůli válce, která probíhá na Ukrajině, vyřazeni ze spousty závodů a zápasů v různých sportovních odvětvích.

Nově se nesmí běžci z těchto zemí zúčastnit ani věhlasného Bostonského maratonu, který proběhne 18. dubna v Bostonu ve státě Massachusetts.

Oznámili to organizátoři závodu v čele s prezidentem Bostonské atletické federace Tomem Grilkem.

"Stejně jako mnoho lidí po celém světě jsme zděšeni a pobouřeni tím, co jsme viděli a co jsme zjistili ze zpravodajství na Ukrajině," uvedl podle Boston.com v prohlášení.

Související obsah

​"Věříme, že běh je globální sport, a proto musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom ukázali naši podporu ukrajinskému lidu," doplnil, proč ruské a běloruské běžce nepustí na start. Zároveň dodal, že se pokusí "poškozeným" atletům alespoň vrátit vstupní poplatky, jež vynaložili k registraci.

Ukrajinským sportovcům, kteří letos nebudou moci z různých důvodů závodit, pak pořadatelé vrátí peníze nebo jim odloží start na příští rok.

Válka na Ukrajině už zuří více než měsíc a zasahuje i do sportovního dění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události