Další sporty

Radost pak diskvalifikace: Českou triatlonistku stál plivanec závod

Radost pak diskvalifikace: Českou triatlonistku stál plivanec závod
Zdroj: Arena Games Triathlon Series Munich powered by Zwift

Oslavu vystřídalo zklamání. Petra Kuříková byla v Michnově diskvalifikována z triatlonového super sprintu Arena Games. Odplivla si totiž na zem, což pořadatelé odmítli akceptovat.

V první rozjížďce porazila pět účastnic a chystala se na druhé kolo. Jenže přišla zpráva, že česká závodnice nemůže kvůli plivanci pokračovat. "Pořád tomu nemůžu uvěřit. Čekala jsem, až holky dojedou druhou rozjížďku a pak jsem se s rozhodčími snažila dohodnout, aby mi udělili penaltu, ale nebylo to nic platné. Podle pravidel organizace World Triathlon, kterými se tyto závody řídily, je jakékoliv odplivnutí zakázané," komentovala česká reprezentantka.

Závod v Německu a onen incident se uskutečnil 9. dubna. Nadcházející závod v Londýně Kuříková kvůli tréninku vynechá. Účast na finálové zastávce v Singapuru o prvním květnovém víkendu ještě zvažuje.

Související obsah

​A co super Arena Triathlon Series vlastně je? Jde o nový, na půl virtuální formát pod záštitou Světového triatlonu a soukromé asociace Super League. Závody se skládají z 200 metrů plavání, 4 kilometrů jízdy na kole a 1 kilometru běhu. Cyklistika a běh probíhají na trenažérech ve virtuální platformě Zwift. Jak to vypadá, se můžete podívat na Youtube zde. Závodí se ve čtyřech destinacích. Na konci budou korunováni mistři světa v Esports.

"Myslím, že World Triathlon vkládá do tohoto formátu velké naděje, protože dvouhodinový olympijský triatlon je pro televizi příliš dlouhý," vysvětlila diskvalifikovaná Kuříková.

Triatlonista Diego Méntrida v roce 2020 ukázal sportovní gesto roku. Dobrovolně se připravil o vítězství:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události