Villarreal na výhru v Lize mistrů nenavázal, Atlético padlo s Mallorcou

Nabuzený Villarreal chtěl po výhře v Lize mistrů uspět také v domácí soutěži. Žlutá ponorka přivítala Bilbao, ale ani potřetí v řadě nezvládla získat tři body v LaLize. Překvapivou prohru zapsalo Atlético Madrid, které nedalo branku na hřišti Mallorcy. Večer hraje ještě Real Madrid na domácím hřišti s Getafe Jakuba Jankta.

Do první šance se dostali hosté. Williams utekl po pravé straně a ve vápně našel hlavu Óscara de Marcose, který zakončoval jen do připraveného Asenja. Přesto se Bilbao dostalo do vedení jako první. Muniain obešel vyběhnutého brankáře a předložil míč do prázdné branky pro Raúla Garcíu, který skluzem otevřel stav duelu.

Domácí celek vyrovnal po hodině hry. Po krásné kombinaci se dostal až před branku Alfonso Pedraza, jehož placírka šla ke vzdálenější tyči a bylo to 1:1. Rozhodnout ve prospěch hostujícího celku mohl Williams, ale jeho zakončení na hranici malého vápna do branky neprošlo. Duel tak skončil 1:1, domácí Villarreal tak v LaLize nevyhrál již potřetí v řadě.

Nedařilo se ani madridskému Atléticu, které v LaLize obhajuje titul. Na hřišti Mallorcy se jim ovšem nepovedlo vstřelit jedinou branku a byla z toho nakonec prohra 0:1. Real Betis neuvěřitelně otočil duel v Cádizu a připsal si velmi cenné vítězství 2:1. Jako poslední šel do hry Real Madrid, který hrál proti Getafe na domácím hřišti.

Po hattricku proti Chelsea se trefil Benzema po čtyřech minutách, ale jeho branka pro ofsajd neplatila. Bílý balet se dostal do vedení až ve 38. minutě, kdy se hlavou trefil Casemiro. Madridský celek nadále dominoval a podruhé se trefil Lucas Vázquez, jenž dostal míč na nohu, aby následně placírkou skóroval. Banda Carla Ancelottiho si tak upevnila vedení v LaLize.