Fotbal

Abramovič a LaLiga? Ruský oligarcha by mohl koupit slavný španělský klub

Abramovič a LaLiga? Ruský oligarcha by mohl koupit slavný španělský klub
Zdroj: Profimedia

Miliardář Roman Abramovič si ani po konci v Chelsea nedá pokoj. Slavný londýnský klub je na prodej a ruský oligarcha už se poohlíží jinde. Jeho jméno se nejdřív spojovalo s tureckým celkem Göztepe, teď se skloňuje v souvislosti s prodejem španělské Valencie. Že s blízkým přítelem Vladimira Putina jedná, prý prozradil současný majitel klubu Peter Lim.

Kvůli válce na Ukrajině a následným sankcím Velké Británie byla Abramovičovi zmražena veškerá aktiva v Chelsea, kterou vlastnil od roku 2003. Mužstvo ze Stamford Bridge by se tak mělo brzy prodat a mít nového majitele.

Ruský miliardář ale nechce jako vlastník fotbalového klubu skončit. Proto už rozhodil sítě a hodlá vstoupit do finanční struktury jiného evropského celku. Před pár dny se spekulovalo, že by mohl koupit tým Göztepe, který se potácí takřka na dně turecké Superligy.

Teď to ale vypadá, že si vyhlédl úplně jiný a daleko slavnější klub. Jakmile dojde k prodeji Chelsea, údajně koupí šestinásobného mistra Španělska z Valencie, který aktuálně okupuje deváté místo v tabulce LaLigy.

O spojení s Abramovičem údajně promluvil současný majitel Peter Lim i další uchazeč o klub Miguel Zorio.

Související obsah

"Peter Lim zkoušel klub prodat v Londýně za 250 milionů eur (více než 6 miliard korun – pozn. redakce), ale neuspěl. V poslední době prozradil mezinárodním médiím, že má dvě nabídky na koupi, mou a nabídku ruského oligarchy z Chelsea," uvedl podle serveru Football365 Zorio.

Valencie je na prodej kvůli Limovu špatnému hospodaření a finančnímu řízení v uplynulých sezonách. Momentálně se jí příliš nedaří ve Španělsku ani na mezinárodním poli. V předchozích dvou dekádách přitom patřila mezi nejlepší celky na Pyrenejském poloostrově a prosadila se i v Evropě. V sezoně 2003/2004 vyhrála Evropskou ligu a ve stejném roce opanovala i LaLigu a Superpohár UEFA. Poté zapsala v nejvyšší španělské soutěži tři třetí místa. Poslední bronzový úspěch přišel v sezoně 2011/2012.

Fotbalová Chelsea, ve které má Abramovič zmražena veškerá aktiva, v prvním zápase čtvrtfinále Ligy mistrů prohrála s Realem Madrid:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události