Další sporty

Nepostoupil do play-off a dostal padáka. Trenér Vogel končí u Lakers

Nepostoupil do play-off a dostal padáka. Trenér Vogel končí u Lakers
Basketbalový trenér Frank Vogel. | Zdroj: Profimedia.cz

Nejslavnější basketbalový celek zámořské NBA je bez trenéra. Zástupci Los Angeles Lakers vyhodili trenéra Franka Vogela, který s hvězdami nabitým týmem nedokázal postoupit do play-off. "Navždy mu budeme vděční, ale v tuto chvíli cítíme, že je to nezbytné," uvedlo vedení mužstva, s nímž dokázal čerstvě propuštěný kouč v sezoně 2019/2020 získat titul.

Nejdřív se o tom čile spekulovalo, teď je to definitivní. Lavičku LA Lakers opouští po třech letech trenér Frank Vogel. Osmačtyřicetiletý kouč doplatil na špatné výsledky z této sezony a nepostup do play-off.

Vedení se proto rozhodlo, že se s ním rozloučí. "K Frankovi chovám obrovský respekt. Jak na hřišti, tak mimo něj. Je to skvělý trenér a dobrý člověk. Navždy mu budeme vděční za jeho práci, díky které nás dovedl k titulu v NBA v sezoně 2019/2020," řekl viceprezident týmu pro sportovní záležitosti a generální manažer Rob Pelinka na oficiálních webových stránkách klubu

"Je to neuvěřitelně těžké rozhodnutí, ale v tuto chvíli cítíme, že je nezbytné. Všichni přejeme Frankovi a jeho úžasné rodině vše nejlepší do budoucna," dodal.

Vogel se sice se základní částí rozloučil vítězstvím nad Denverem Nuggets, v průběhu celé sezony se ale jeho týmu vůbec nedařilo. Zaznamenal totiž jen 33 výher a celých 49 porážek. V tabulce Západní konference nakonec Lakers skončili na 11. místě. Jedinou příčku za postupem do vyřazovacích bojů.

Krejčí i Satoranský se v posledních zápasech základní části rozjeli, jejich týmy ale do play-off nepostoupily:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události