Další sporty

Nevídaný rekord anglické běžkyně. Zvládla uběhnout 100 maratonů v řadě

Nevídaný rekord anglické běžkyně. Zvládla uběhnout 100 maratonů v řadě
Běh, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia.cz

Anglická vytrvalostní běžkyně překonala rekord. Kate Jaydenová zaběhla od začátku letošního roku v první stovce dnů stejný počet maratonů, a překonala tak maximum, které držela Američanka Alyssa Clarková. Svoji cestu dokonce sdílela na sociálních sítích.

Zaběhli jste někdy maraton a říkali jste si, že to jednou stačí? Absolutně vás tedy zaskočí rekord, pro který si v neděli doběhla Angličanka Kate Jaydenová z Derbyshiru. Od začátku ledna uběhla každý den vzdálenost 42 kilometrů. 

Dohromady to od začátku roku za stovku dní dělá neskutečných 4 200 kilometrů. Rekordu docílila na nedělním maratonu v pobřežním anglickém Brightonu. Svou cestu dokumentovala na svém instagramu. Jaydenová navíc pomáhala několika organizacím.

Související obsah

Od ledna celkem vydělala pro tři organizace 25 000 liber (přes 730 000 korun). "Jsem ohromena a cítím se velmi poctěna, že jsem mohla podniknout tuto cestu. Mnoho lidí mi řeklo, že je to také inspirovalo," pronesla úspěšná vytrvalostní běžkyně. 

Jaydenová pronesla, že odpočívat bude jen týden a poté se bude věnovat přípravě na červencový Deca Triathlon, kde ji čeká plavání (přes 38 kilometrů), jízda na kole (1 802 kilometrů) a běh 420 kilometrů. Jedná se o jeden z nejextrémnějších závodů na světě. 

Mezi nejlepší české maratonkyně patří Marcela Joglová, která se představila i na olympijských hrách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události